Apelsinų eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Kol sunoksta, apelsino vaisiai sugeria “tonas” saulės šviesos ir energijos. Neveltui šis eterinis aliejus vadinamas „skysta saulės šviesa“! Tai pats puikiausias antidepresantas žmonėms, kuriuos kamuoja sezoninė depresija, melancholija, lėtinis nuovargis.

Apelsinų eterinis aliejus palankiai veikia virškinimo sistemą: tonizuoja skrandžio veiklą, žadina apetitą, veiksmingai malšina virškinimo sutrikimus, kurie atsiranda dėl streso ir nuolatinio nerimo.

Apelsinų aliejus padeda šalinti toksinus iš organizmo, valo, skaistina odą, didina jos elastingumą.

Itin tinka sausos, vystančios odos grožio procedūroms.

Dėmesio!Kaip ir visi citrusiniai eteriniai aliejai, apelsinų aliejus didina odos jautrumą saulei. Pasitepus apelsinų eteriniu aliejumi, mažiausiai 12val. reikia saugotis tiesioginių saulės spindulių.

Apelsinų eterinis aliejus drauge su cinamono ir gvazdikėlių EA yra puikus Kalėdomis kvepiantis mišinys namų kvėpinimui.

Keli receptai su apelsinų eteriniu aliejumi:

ŽADINANTI DUŠO ŽELĖ (kai ryte taaaip sunku pabusti!)

Nedidelis kiekis bekvapio muilo ar dušo želės (tiek,kiek reikės vienam nusiprausimui)

4-5 lašeliai apelsinų eterinio aliejaus

Sulašinkite EA į muilo bazę ir mėgaukitės kvapniomis maudynėmis!

P.S. Jei sugalvosite gamintis didesnį kiekį kvapnios dušo želės, nepamirškite, kad EA suskystina muilo bazę ir dušo želė netenka „prekinės išvaizdos“ (tai vienintelis trūkumas, naudojimui „suskystinta“ dušo želė tikrai tinkama).

MASAŽINIS ALIEJUS

50ml saldžiųjų migdolų aliejaus

15 lašų greipfruto eterinio aliejaus

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.