Aromaterapija alergiukams

liepos 11 Aromaterapija

Ar žinojote, kad liepos 8 dieną pasaulis minėjo tarptautinę alergijos dieną? Ta proga atsakome į dažniausius jūsų klausimus apie aromaterapiją alergiukams.

Sklando mitas, kad eteriniai netinka alergiškiems žmonėms. Sutinku, kad sintetinės kvapiosios medžiagos tikrai gali dirginti alergiško žmogaus organizmą, tačiau kai kurie gryni, natūralūs eteriniai aliejai yra tinkami ir gali būti labai labai naudingi alergiukui. Taip, alergiškiems žmonėms nepatariama gyventi „kvapniose“ patalpose, tad eterinių aliejų ir nerekomenduojame naudoti „just for fun“. Patariame juos naudoti tik terapiniai tikslais: kai alergiukas serga, prastai miega, yra kamuojamas šienligės, slogos ar jo oda tiesiog prašo pagalbos. Naudojant aromaterapiją alergiukams yra vienas LABAI SVARBUS dalykas. Nėra vieno universalaus recepto, vienos stebuklingos priemonės, kuri tiktų VISIEMS alergiškiems žmonėms. Mes niekada 100% negalime pasakyti, kad viena ar kita priemonė tiks būtent jūsų vaikui. Galime tik patarti, kurios priemonės yra mažiausiai dirginančios, kurios tinka daugumai alergiukų ir pan. Čia jūs turite eksperimentuoti: pamažu, saikingai garinti, tepliotis, maudytis, pažindintis su natūraliomis priemonėmis.

Tai štai atsakymai į dažniausiai jūsų užduodamus klausimus:

1. Nuo ko alergiukui pradėti pažintį su aromaterapija?
Nuo pačių švelniausių priemonių – levandų žiedų vandens ir levandų eterinio aliejaus. Levanda yra augalas, kuris tinka daugumai alergiškų žmonių. Tokia mūsų patirtis. Levandų žiedų vanduo (hidroliatas) yra nuostabi priemonė sudirgintai odai raminti, iššutimams, paraudimams, nukasytiems odos plotams gydyti. Taip pat tai nepakeičiama priemonė alergiuko akims: jas dažnai ir lengvai sudirgina dulkės, žiedadulkės ar kiti alergenai. Akys parausta, ima traiškanoti, pūliuoti. Kol uždegimas dar neįsisiautėjo, akytes galima pravalyti levandų žiedų vandeniu – jis stebuklingai greitai nuramina sudirginimą, sumažina paraudimą, dezinfekuoja. Dažnai tokia procedūra padeda išvengti į akis lašinamų antibiotikų. Daugiau apie levandų žiedų vandenį: https://www.samoningosmamos.lt/produk…/levandu-ziedu-vanduo/
Levandų eterinis aliejus yra pirmasis iš eterinių, kurį galima pabandyti garinti alergiuko kambaryje. Į elektrinį eterinių aliejų garintuvą įlašinkite VIENĄ lašelį levandų eterinio aliejaus ir pagarinkite didesniame kambaryje. Stebėkite, kaip jaučiasi alergiukas: jei per 20-30 min. neatsiranda klasikiniai alergijos simptomai (akių paraudimas, perštėjimas, ašarojimas, čiaudulys, kosulys, sloga), vadinasi šiam eteriniam aliejui, tikėtina, mažylis jautrus nebus. Lygiai tokį patį eksperimentą galima daryti ir su kitais eteriniais aliejais. Pradžioje aliejų nemaišykite tarpusavyje – garinkite pavienius. Jei atsirastų alergijos požymių, bus lengva suprasti, kuris eterinis netiko. Dažniausiai alergiukams tinkami eteriniai aliejai (čia mūsų asmeninė patirtis): levanda, spindulinis eukaliptas, citrina, ramunėlė, arbatmedis, rozalina. Levanda ir ramunėlė puikiai ramina miegą ir lengvina kvėpavimą. Citrina, arbatmedis, rozalina ir eukaliptas – valo orą ir atkemša nosį. Beje, nesibaiminkite eukalipto. Mes siūlome labai švelnų, spindulinį eukaliptą, kurio sudėtyje beveik nėra mentolio, tad jis nedirgia kvėpavimo takų ir nesukelia bronchospazmų, kaip kad įprastinis, aštrus eukaliptas. Eterinius aliejus rasite čia: https://www.samoningosmamos.lt/produkto-…/eteriniai-aliejai/ , o platesnius jų aprašymus ir panaudojimo galimybes skaitykite mūsų parengtame „Eterinių aliejų žinyne“: https://www.samoningosmamos.lt/str…/eteriniu-alieju-zinynas/
Kai išbandysite šiuos eterinius, galite pereiti prie mišinių „Saldžių sapnų“ ir „Švelnus pūkelis“. Pastarasis sukurtas būtent šienligės ir sezoninės alergijos kamuojamiems žmonėms. Jį galima naudoti ne tik garinimui, bet ir pėdų įtrynimams (gryno mišinio lašeliu įtrinkite pėdas kelis kartus per dieną), galima užlašinti kelis lašelius ant drabužių pečių juostoje ar ant šalikėlio – visą dieną pasyviai inhaliuosite raminančius aromatus, taip pat galite daryti greitąsias inhaliacijas nuo popierinės servetėlės ar delnų (tiesiog užlašinkite lašelį ant delnų, patrinkite ir inhaliuokite). Jei visi šie būdai tiks ir neerzins, galite pabandyti paruošti aromaterapinę vonią: į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus įlašinkite porą lašelių eterinio aliejaus ar jų mišinio ir supilkite į šiltą vonios vandenį. Maudykitės bent 7 minutes – taip eteriniai aliejai spės atlikti savo gerąjį darbą. Beje, pūkelis labai tinka garinimui naktį: švelnus aromatas neblaško miego ir puikiai ramina kvėpavimo takus (ypač tinka jei žmogus miegodamas sunkiai kvėpuoja, švokščia).
Mišinį „Švelnus pūkelis“ rasite čia: https://www.samoningosmamos.lt/produkt…/svelnus-pukelis-5ml/

2. Ką naudoti nuo slogos?
Galite bandyti mūsų populiarųjį „Baubuką“, jis tinka daugumai. Tik atkreipkite dėmesį, jog „Baubukas“ pagamintas migdolų aliejaus pagrindu, tad jei žmogus alergiškas riešutams, jam netiks ir „Baubukas“. Tokiu atveju galite pasigaminti „Baubuką“ su kitu aliejumi, pvz. kamelijų ar vynuogių kaulių aliejumi. (Receptas: 20ml augalinio aliejaus + 6 lašai
arbatmedžio eterinio aliejaus.
Jei „Baubukas“ netinka arba sloga jus kamuoja nuolat, būtinų būtiniausiai pabandykite stebuklingąjį sviestmedžių aliejų. Šis kietos konsistencijos sviestas puikiai atkemša nosį, maitina ir ramina gleivinę. Tiesiog tepkite kelis kartus per dieną nosies landas pirštu ar vatos pagaliuku (vaikui). Beje, labai pasiteisinęs būdas apsisaugoti nuo įkvepiamų alergenų ypač pavasarį ir vasarą: prieš einant į lauką ištepkite nosies landas sviestmedžiu. Žiedadulkės, dulkės ir kiti dirginantys reikalai prikimba prie klampaus sviestmedžio aliejaus ir jūs jų tiesiog neįkvepiate giliau. Grįžus namo nosį reikia išplauti. Šis būdas labai giriamas užsienio literatūroje. Pamėginkite, mūsų kolektyve tai labai pasiteisino.
Garinkite namuose jums tinkamus eterinius aliejus. Nuo slogos geriausiai gelbsti arbatmedis, spindulinis eukaliptas (abu tinkami nuo 6 mėnesių) ir rozalina (pastaroji švelniausio aromato iš visų ir tinka kūdikiams nuo gimimo).

3. Ką naudoti imuniteto stiprinimui?
Trinkite pėdas arbatmedžio, spindulinio eukalipto, citrinų eteriniais aliejais, jei nustatėte, jog jie jums tinkami. Garinkite šiuos aliejus patalpose ir naudokite aromaterapinėms vonioms. Šis trio – tikras spyris į užpakalį imuninei sistemai.

4. Ką naudoti odos priežiūrai?
Aromaterapija ir natūrali kosmetika čia labai nenustebins. Vienintėlis sviestmedis būtų tinkamas naudoti nedideliems, sausiems odos plotams prižiūrėti. Jis puikiai suminkštins ir pamaitins pakinkliuose, paausiuose, ant kojyčių atsiradusius sausus odos plotelius. Tik primename, kad sviestmedis taip pat yra riešutinis aliejus. Tai tikrai ne universali, visiems tinkama priemonė. Turite bandyti. Jei tiks – tikrai būsite patenkinti. Sviestmedis yra kažkas unikalaus. Tikras sausos ir jautrios odos draugas. Ir dar: bet kokias aliejines priemones reikia tepti ant drėgnos odos. Iškart po maudynių arba sudrėkinus hidroliatu (pvz. levandų arba rožių žiedų vandeniu – šie tinkami jautriems žmogučiams).
Dideliems odos plotams prižiūrėti naudokite klasikinius emolientus. Nieko čia daug neprigalvosi. Jų sudėtis ne per geriausia, bet alergiškiems žmonėms reikia rinktis „negyvą“ kosmetiką, nes biologiškai aktyvios medžiagos gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas. Prauskitės, tepkitės, prauskitės, tepkitės – tik taip suvaldysite dermatitą. Beje, maudytis sausiaodį, atopinę odą turintį vaiką BŪTINA. Apie tai pagaliau pradėjo kalbėti gydytojai dermatologai. Pritepta emolientais oda nekvėpuoja, priemonės maišosi su dulkėmis, prakaitu ir tai dar labiau blogina būklę. Pabandykite maudyti dažniau, po maudynių dar drėgną odą ištepti jums tinkama priemone ir pamatysite, kaip gerėja situacija. Šį patarimą davėme ne vienai atopiniu dermatitu sergančio vaiko mamai, kuri iš pradžių sukiojo mums pirštą prie smilkinio, tačiau vėliau grįžo su padėkomis. Iš tiesų: jei savo mylimo sausiaodžio vaikelio nemaudote ir matote, kad situacija negerėja, tai gal metas pabandyti kažką daryti kitaip?
Mūsų parduotuvėje galite rasti klasikinių gydomųjų kremų liniją BASALIS. Šios priemonės gaminamos Lietuvoje ir jau ne vienerius metus karaliauja alergiukų odos priežiūros TOP’e. Kodėl? Todėl,kad BASALIO sudėtis yra labai paprasta, pats kremas maloniai tepasi, gerai geriasi ir yra labai pigus. Gamintojas neinvestuoja į reklamą, rinkodarą, prabangias pakuotes – tai leidžia turėti puikų produktą už labai draugišką kainą. Ypač mūsų mamos mėgsta lengvos konsistencijos „Basalis gelis“ – tiesiog ideli priemonė kasdieneijautrios, lengvai pažeidžiamos odos priežiūrai. 500ml pakuotė su dozatoriumi už 10 eurų – kur rasite geriau?!
Vėsiam sezonui, kai norisi kažko „riebesnio“, galima rinktis BASALIS Clinic – šį kremą dažniausiai renkasi atopiniu dermatitu sergančių vaikų mamos. Taip pat BASALIS linija turi kremą su pantenoliu, kuris labai tinka gerokai pažeistos, plonos, linkusios rausti odos priežiūrai. Jei šios bazinės priemonės tinka mažyliui, vėliau galima bandyti ir turtingesnies sudėties kremus su kanapių ar medetkų aliejais. Susipažinti su BASALIS linija galite čia: https://www.samoningosmamos.lt/produkto-kat…/basalis-kremai/

5. Ką naudoti maudynėms?
Hipoalerginę, dermatologiškai patikrintą, kūdikiams ir vaikams tinkamą kosmetiką. Idealiu atveju ji turėtų būti pagaminta avižų, ryžių krakmolo pagrindu, sudėtyje turėti švelnių augalinių aliejų, pantenolio, vitamino E. Mūsų kolektyvo alergiukų mamos išbandė Itališką UNICO kosmetiką – tikrai verti dėmesio produktai. Kviečiame pabandyti ir jus. Tai yra švelni, naujagimiams, kūdikiams ir vaikams pritaikyta priemonių linija, skirta itin jautriai, lengvai sudirginamai, alergiškai odai. Linijoje yra prausimosi fluidas, putos, šampūnas ir dar keli unikalūs produktai, kurių analogų rinkoje sunku ir rasti. Vienas iš pavyzdžių yra avižų ir ryžių krakmolo milteliai voniai. Ištirpinate juos vonioje ir daugiau jokiu prausimosi priemonių nereikia. Avižos apgaubia jautrią odą švelniu apsauginiu sluoksniu, pamaitina, nuramina, mažina uždegimą. Jei avižos jūsų alergiukui netinka, galima bandyti tik ryžių krakmolo miltelius voniai. Stebuklingas produktas. UNICO liniją rasite čia: https://www.samoningosmamos.lt/produkto-ka…/unico-kosmetika/

6. Ką dar patarsite?
*Vėdinkite patalpas, dažnai vėdinkite lauke patalynę, ypač saulėtu oru (taip žus dulkių erkutės), jei galite, įsigykite skalbinių džiovyklę – neisivaizduojate kokį kiekį dulkių išimu iš jos po kiekvieno džiovinimo ciklo – ypač daug jų prikaupia rankšluosčiai ir patalynė.
*Drėkinkite orą namuose – alergiukui nėra nieko blogiau, nei sausas patalpų oras – kaip mat išsausėja ir taip jautri oda, atsiranda sausas kosulys, išdžiūsta nosies gleivinė, prasideda sloga. Užburtas ratas. Įsigykite ultragarsinį, tyliai dirbantį oro drėkintuvą ir iškart pajusite skirtumą. Tik neperlenkite lazdos – oro drėgmė turėtų būti apie 50-60%, tuomet jausitės komfortiškai ir neprisišauksite alergiukams labai pavojingo pelėsio. Pelėsis patalpose – pirmas žingsnis į bronchinę astmą.
*Nepamirškite, kad alergiukams labiausiai tinka natūralių audinių drabužiai: šie vaikučiais kaista, tad jiems visai netinka sintetika, dažnai ir vilna (nors tai ir natūralus pluoštas). Eksperimentuokite, kol surasite savo audinius. Beje, itin pažeistai, sergančiai odai yra sukurti stebuklingi šilkiniai drabužiai. Tiems, kurie negali dėvėti NIEKO, šilkiniai drabužiai yra tikras išsigelbėjimas. Daugiau informacijos čia: https://www.rasakila.lt/suaugusiems/alergiskiems-dermasilk
*Šimtą kartų girdėtas patarimas, bet dar kartą priminsime: rinkitės hipoalerginius, bekvapius skalbiklius. Ir jokių minkštiklių.

Aukite sveiki ir laimingi! Tikime, jog viskas laikina, viskas praeina. Gyvename tokiais laikais, kai alergija pasiekė epidemijos lygį. Su alergija kovoti nereikia: su alergija reikia susidraugauti, perprasti jos priežastis ir švelniai, mandagiai, paprašyti jos išeiti. Kantrybės visoms alergiukų mamoms.
Jei kada pristigs jėgų ar įkvėpimo, užsukite į mūsų Irenos blog’ą. Ten rasite įkvepiančią istoriją apie savo patyrimus ir išgyvenimus auginant ypatingai alergišką sūnų: https://irenastrazdiene.wordpress.com/category/alergija/

Mylim jus!
Sąmoningos mamos