Citrinkvapio eukalipto eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Netikėto, vaiskaus citrusinio aromato eukaliptų aliejus yra mėgiamas tiek mažų, tiek didelių. Tinka naudoti jautriems žmonėms ir mažiems vaikams, nes ši eukalipto rūšis neturi intensyvaus mentolio aromato, kurio netoleruoja jautresni žmonės.

Eukaliptų eterinis aliejus pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, priešuždegiminėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis. Tai idealus preparatas peršalimo ligų prevencijai ir puiki pagalbinė priemonė jau sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Citrinakvapis eukaliptas yra pirmas vaistas nuo sauso, „lojančio“ kosulio, laringito. Galima naudoti inhaliacijoms, garinimui, vonioms.

Sergant garinkite eukaliptų eterinį aliejų namuose (naudokite elektrinį eterinių aliejų garintuvą). Tai padės atkimšti nosį, pagerins atsikosėjimą ir apsaugos nuo infekcijos plitimo.

Jei ligoniukas stipriai kosėja ir sloguoja, bet nekarščiuoja, būtinai paruoškite jam šiltą vonią su citrinakvapių eukaliptų eteriniu aliejumi. Kaip paruošti aromaterapinę vonią skaitykite čia:

Vonia su eukaliptų aliejumi nuostabiai atgaivina, malšina galvos, kaulų, raumenų skausmus. Eukaliptų eterinis aliejus stimuliuoja imuninę sistemą ir lengvina kvėpavimą.

Stipriai kosėjant galima daryti inhaliacijas. Naudokite specialų inhaliatorių (tik pasitikslinkite ar į jį galima lašinti eterinius aliejus). Inhaliacijoms pakanka vieno lašelio eukaliptų eterinio aliejaus. Primename,kad vaikams labiausiai tinka spindulinių arba citrinakvapių eukaliptų eterinio aliejaus rūšys.

Patupdykite angelus sargus vaikui ant pečių!Kai aplink siaučia ligos, o mažasis šeimos narys visai nenori sirgti, prieš išleidžiant mažylį į kolektyvą užlašinkite po lašelį citrinkvapio eukalipto eterinio aliejaus ant vaiko drabužėlių (pečių juostoje). Nesibaiminkite, dėmių nelieka, spalvos neišblunka. Nuo kūno šilumos eterinis aliejus palaipsniui garuoja ir saugo mažylį nuo oro lašiniu būdu plintančių infekcijų!Citrinkvapis eukaliptas daugelio vaikų mėgstami “kvepalai” ?

Eukalipto eterinis aliejus yra stiprus, todėl dozuokite jį saikingai. Nerekomenduojama naudoti žmonėms, sergantiems epilepsija, turintiems aukštą kraujospūdį.

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.