Šią savaitę visiems perkantiems dovanojame MINI dydžio “Deivių grožio eliksyrą”!

Citrinžolių eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Citrinžolė su citrusiniais vaisiais neturi nieko bendro, nebent tik kvapą, kuris yra mėgstamas tiek mažų, tiek didelių. Citrinžolės yra aukštos, daugiametės žolės, augančios Azijoje. Šilto, vasariško, žalumos ir švaros kvapo eterinis aliejus plačiai naudojamas namų priežiūroje, nes puikiai naikina ir maskuoja nepageidaujamus kvapus, valo orą ir stabdo patogeninės mikrofloros dauginimąsi.

  • Citrinžolių eterinį aliejų rekomenduojama garinti namuose, jei sergate peršalimo ar infekcinėmis ligomis.
  • Šis eterinis aliejus yra vienas dažniausių pasirinkimų ieškant tobulo namų kvapo. Šalin sintetinius oro gaiviklius! Kvėpinkite namus citrinžole! Daugelis žmonių sako, kad šis kvapas jiems asocijuojasi su švara, sterilumu, tvarka, jaukumu. Namams kvėpinti galite naudoti elektrinį garintuvą eteriniams aliejams arba pasigaminti vandeninį oro gaiviklį su citrinžolės (ir kitais) eteriniu aliejumi.

ORO GAIVIKLIO RECEPTAS:

10ml spirito ar degtinės (bus kaip skiediklis eteriniams aliejams)

30 lašelių citrinžolės eterinio aliejaus

20 lašelių pipirmėtės eterinio aliejaus

100ml vandens

ANTIBAKTERINIO ORO GAIVIKLIO RECEPTAS

10ml spirito ar degtinės (bus kaip skiediklis eteriniams aliejams)

10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus

10 lašų spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus

25 lašai citrinžolės eterinio aliejaus

100ml vandens

Eterinius aliejus sulašinkite į alkoholį ir supilkite vandenį. Pagamintą oro gaiviklį rekomenduojame supilti į tamsaus stiklo buteliuką su purkštuku, kad apsaugoti eterinius aliejus nuo oksidacijos proceso.

  1. Švarą ir sterilumą primenantis citrinžolių aromatas puikiai tinka skalbiniams kvėpinti!

Jei naudojate elektrinę skalbinių džiovyklę galite užlašinti keletą lašelių citrinžolių eterinio aliejaus ant vatos tamponėlio ir įmesti į džiovyklės būgną kartu su šlapiais skalbiniais.

Taip pat kviečiame pasigaminti natūralaus skalbinių minkštiklio!

SKALBINIŲ MINKŠTIKLIS

50ml acto (9%)

40 lašų citrinžolių eterinio aliejaus

1l vandens

Eterinį aliejų sulašinkite į actą ir sumaišykite su vandeniu. Naudokite kaskart skalbiant po 50ml. Mišinį pilkite į skyrelį skalbinių minkštikliui. Užteks 20 – čiai skalbimų.

Toks skalbinių minkštiklis ar skalavimo skystis labai tinka kasdieniams, darbo  ar sportiniams drabužiams pakvėpinti. Suteikia gaivos ir švaros aromatą.

Rankšluosčiams, šluostėms ar daugkartinėms sauskelnėms skalbti galite pasigaminti tokį patį skalavimo skystį tik su arbatmedžio eteriniu aliejumi. Jis ne tik pakvėpins skalbinius, bet dar ir papildomai juos dezinfekuos!

Patalynę rekomenduojame skalauti su levandų kvapo skalbinių minkštikliu. Taip gera miegoti „levandų laukuose“, ar ne?:)

  1. Citrinžolių eterinis aliejus yra antiseptinis, baktericidinis, dezodoruojantis preparatas, tad neretai naudojamas kosmetikos priemonėms praturtinti. Namų sąlygomis galite pasigaminti nepaprastai kvapnų antibakterinį citrinžolių muilą!

ANTIBAKTERINIS MUILAS RANKOMS

200ml skysto bekvapio muilo

20 lašų citrinžolių eterinio aliejaus

Sulašinkite eterinį aliejų į skystą muilą ir gerai indelį,kad abu komponentai susimaišytų. Viskas!

  1. Citrinžolių eterinį aliejų rekomenduojame naudoti valant namus. Tai padės sunaikinti patogeninę mikroflorą, pakvėpinti namus ir netgi apvalyti jų energetiką. Pasiruošę generaliniam valymui?!

Į vandenį, kuriuo valysite grindis ar dulkes, įlašinkite 5-6 lašelius citrinžolių eterinio aliejaus ir kibkite į darbą!Rezultatas tikrai nudžiugins.

  1. Žmonėms citrinžolių aromatas dažnai yra pažįstamas iš vasarą naudojamų vabzdžius atbaidančių žvakių, specialių apyrankių, purškalų. Ar žinojote, kad citrinžolių eterinis aliejus yra nuostabus REPELENTAS? Jis atbaido įkyrius skraidančius ir zyziančius vabzdžius, padeda atsikratyti parazitų.

Galima tiesiog lašinti citrinžolių aliejų ant drabužių, arba pasigaminti specialų purškalą.

PURŠKIKLIS NUO UODŲ IR ERKIŲ „Zyzlys – nuskris!”

10ml spirito ar degtinės (bus kaip skiediklis eteriniams aliejams)

15 lašų levandų eterinio aliejaus

10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus (jo baaaisaisi nemėgsta erkės!)

25 lašai citrinžolių eterinio aliejaus

50ml vandens

Sulašinkite eterinius aliejus į alkoholį ir supilkite vandenį. Preparatą geriausiai laikyti tamsaus stiklo buteliuke  su purkštuku. Purkškite ant odos ir drabužių kas 60-90min. Tinka kūdikiams nuo 10mėn. ir visai šeimai!

Odos priežiūrai naudojamas retai, nes šis eterinis aliejus gan stiprus, gali sudirginti jautrią odą. Naudokite saikingai ir saugokite nuo vaikų!

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais. Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.