Deivė spindinčiais plaukais

spalio 23 Aromaterapija

Kaip jums mano aromaterapinis plaukų segtukas? 😀
O jei rimtai, tai savaitgalį supratau, kad reikia susiimti ir pasirūpinti savo plaukais. Naudoju geras priežiūros priemones ir džiaugiuosi, kad jie spindi, žvilga, tačiau praėjus 9 mėnesiams po Tautvydo gimimo pradėjo beprotiškai slinkti 🙁 Puikiai žinau, kad taip būna, nes man tai jau ne pirmas kartas ir netgi žinau priežastis (hormonų lygio pasikeitimai, vitaminų trūkumas, pervargimas ir pan.), tačiau mano vidinė Deivė tyliai sriūbauja dėl tų kuokštų, kuriuos kas rytą randu ant pagalvės ar ištraukiu iš plaukų šepečio. Dažnai sulaukiame mamų klausimų šia tema, todėl tikiu, kad receptas, kuriuo šiandien pasidalinsiu bus naudingas daugybei Deivių, kurios, kaip ir aš, sielvartauja dėl slenkančių plaukų.
Šį aliejų mišinį, skirtą galvos odos ir plaukų šaknų įtrynimams išbandžiau tada, kai plaukai slinko po pirmojo gimdymo. Rezultatai pranoko lūkesčius! Maždaug po trijų savaičių nuoseklaus ir sąžiningo mišinio naudojimo plaukai ne tik kad nustojo slinkti, bet ir pradėjo rastis nauji, trumpi „šiaušiukai“. Koks tas stebuklingasis mišinys?

➕50ml augalinio aliejaus – labai tinka argano, alyvuogių, jojobos, linų sėmenų, migdolų, juodgrūdžių, o aš naudoju savo mėgstamiausią augalinį aliejų – KAMELIJŲ. Dievinu kamelijų aliejų, nes jis labai labai lengvas, greitai susigeria, nepalieka nemalonaus „riebalo“ jausmo ant odos, neapsunkina plaukų ir lengvai iš jų išsiplauna (man pakanka vieno plovimo šampūnu!!!).
➕10 lašelių rozmarinų eterinio aliejaus
➕10 lašelių čiobrelių eterinio aliejaus
(ar 20 lašelių kažkurio vieno iš šių dviejų).

Ką daryti su šiuo šiltais prieskoniais ir Viduržemio jūros virtuve kvepiančiu mišiniu? Energingai įtrinkite aliejų į sausą galvos odą ir plaukų šaknis prieš plaunant plaukus. Palaikykite bent 15min. ir išplaukite plaukus šampūnu ir kondicionieriumi, kaip įprasta. Nenustebkite, kad užsitepus šią aliejinę kaukę po kelių minučių pajausite galvos odoje „adatėles“ ar „skruzdėlytes“ – tai suaktyvėjusios kraujotakos požymis. Rozmarinas ir čiobrelis itin gerai skatina mikrocirkuliaciją, o tai lemia, kad į plaukų svogūnėlius atkeliauja daugiau deguonies ir maisto medžiagų. Natūralu, kad po kelių savaičių tokių procedūrų plaukai nustoja slinkti, pasidaro purūs,gyvybingi ir spindintys.
Aš darysiu šias kaukes kiekvieną rytą, nes plaukus plaunu kasdien. Tos, kurios plauna kas antrą ar kas trečią dieną, darykite viską savo ritmu, tik tokiu atveju, tikėtina, rezultato teks šiek tiek palūkėti.
Kam NETINKA šis receptas? Toms, kurioms netinka rozmarinas ir čiobrelis. O tai yra besilaukiančios moterys, karšto kraujo Deivės, turinčios aukštą kraujospūdį, sergančios astma, epilepsija. Linalolio tipo čiobrelis dar nieko, bet rozmarinas yra „karštas“, super stimuliuojantis eterinis aliejus. Beje, tikrai nerekomenduoju daryti tokių procedūrų prieš pat nakties miegą, nes tikrai tikrai negalėsite užmigti, kad ir kaip norėsite miego! 😀 Mūsų gamybos vadovė tai išbandė asmeniškai ir vieną rytą klausia manęs: „Nesuprantu kas darosi, užsitepu tą tavo kaukę nakčiai, nes dieną neturiu laiko ir noro laukt tų 15 minučių ir niekaip negaliu užmigti, nors esu mirtinai nusikalus. Kas man blogai?!“. Roberta, tau viskas gerai, bet rozmarinas ir čiobrelis labiausiai tinka dienos metu 😀 Aš net pagalvojau, kad tokią kaukę galima „suvartoti“ vietoj rytinės kavos ir užsiturbinti visai dienai 😀
Ai, dar šiek tiek apie žindančias mamas. Rozmarinas yra labai stiprus, skvarbus aliejus, kuris gali šiek tiek keisti motinos pieno kvapą ir skonį (bent jau taip rašoma literatūroje). Todėl geriausia aromaterapines plaukų procedūras daryti iškart po žindymo ir sekantį žindymą planuoti maždaug po 2 valandų. Manau, kad tai nepatogumų tikrai nesukels.
Deivės, linkiu jums kantrybės ir užsispyrimo darant šias kaukes, nes rezultatas tikrai afigienas! Tikrai tikrai verta šiek tiek pasiterlioti dėl gražesnių, sveikesnių, tankesnių, puresnių ir Deiviškesnių plaukų!!! 😉 Pasidalinkite ir jūs, ką stebuklingo esate atradusios plaukų priežiūrai, manau, kad daugybė mamų, kurioms kaip ir man ant galvos tuoj liks trys plaukai, ieško stebuklingų priemonių ir patarimų 😀
P.S. Berašydama post’ą prisiminiau savo močiutę Veroniką, kuriai labai nepatiko, kai paauglystėje buvau nusirėžusi plaukus trumpai. Niekad nepamiršiu jos pamokslo: „Plaukai yra gražiausias moters papuošalas. Jie yra ne mažiau svarbūs, nei dailūs bateliai. Atsimink, plaukai ir bateliai! Suknelė gali būti kuklesnė, bet prižiūrėti plaukus ir investuoti į dailius batus tiesiog būtina!.“ 😀  Ir negali žmogau nesutikti! Mano močiutė buvo ir yra tikra DEIVĖ: sulaukusi 75 metų vis dar puoselėja, dažo ir garbanoja savo ilgus plaukus ?

Su moteriškais linkėjimais,
Giedrė