Eukaliptų (spindulinių) eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Itin švelnaus aromato, tačiau stipraus poveikio spindulinių eukaliptų eterinis aliejus rekomenduojamas mažiems vaikučiams, kuriems klasikinis (rutulinis) eukalipto porūšis yra gerokai per stiprus. Eukaliptų eterinis aliejus pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, priešuždegiminėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis. Tai idealus preparatas peršalimo ligų prevencijai ir puiki pagalbinė priemonė jau sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Spindulinis eukaliptas tokį pavadinimą turi ne dėl to, kad spindi, o todėl, kad šio medžio lapai savo forma  primena spindulinius! Iš šių lapų ir yra išgaunamas vertingasis eterinis aliejus.

Naudojimo galimybės:

  1. Sergant garinkite eukaliptų eterinį aliejų namuose (naudokite elektrinį eterinių aliejų garintuvą). Tai padės atkimšti nosį, pagerins atsikosėjimą ir apsaugos nuo infekcijos plitimo.
  2. Jei ligoniukas stipriai kosėja ir sloguoja, bet nekarščiuoja, būtinai paruoškite jam šiltą vonią su spindulinių eukaliptų eteriniu aliejumi. Kaip paruošti aromaterapinę vonią skaitykite čia:

Vonia su eukaliptų aliejumi nuostabiai atgaivina, malšina galvos, kaulų, raumenų skausmus. Eukaliptų eterinis aliejus stimuliuoja imuninę sistemą ir lengvina kvėpavimą.

  1. Stipriai kosėjant galima daryti inhaliacijas. Naudokite specialų inhaliatorių (tik pasitikslinkite ar į jį galima lašinti eterinius aliejus). Inhaliacijoms pakanka vieno lašelio eukaliptų eterinio aliejaus. Primename,kad vaikams labiausiai tinka spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus rūšis.
  2. Eukaliptų eterinis aliejus rekomenduojamas kaip papildoma gydymo priemonė sergant šlapimo išskyrimo sistemos ligomis. Sergant šlapimo takų infekcija ar cistitu (šlapimo pūslės uždegimu) galite maudytis vonioje su eukaliptų aliejumi arba paruošti sėdimąją vonelę. Taip pat tinka kelis kartus per dieną įtrinti pilvo apačią skiestu eukalipto eteriniu aliejumi (arbatinis šaukštelis augalinio aliejaus + 5 lašai eukaliptų eterinio aliejaus).
  3. Mano sūnui eukaliptų aliejus labai padėjo sergant vėjaraupiais! Kaip žinia, sergant šia liga itin stipriai niežti išbertą odą. Nemalonumą sumažinti labai padėjo prausimas su „eukaliptų muilu“. Į 50ml skysto, bekvapio muilo (ar bekvapės dušo želės) įlašinkite 10 lašelių eukaliptų aliejaus ir kelis kartus per dieną maudykite vaiką švelniai prausiant odą šiuo muilu.
  4. Patupdykite angelus sargus vaikui ant pečių!Kai aplink siaučia ligos, o mažasis šeimos narys visai nenori sirgti, prieš išleidžiant mažylį į kolektyvą užlašinkite po lašelį eukalipto eterinio aliejaus ant vaiko drabužėlių (pečių juostoje). Nesibaiminkite, dėmių nelieka, spalvos neišblunka. Nuo kūno šilumos eterinis aliejus palaipsniui garuoja ir saugo mažylį nuo oro lašiniu būdu plintančių infekcijų!

Eukalipto eterinis aliejus yra stiprus, todėl dozuokite jį saikingai. Nerekomenduojama naudoti žmonėms, sergantiems epilepsija, turintiems aukštą kraujospūdį.

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.