Šią savaitę visiems perkantiems dovanojame MINI dydžio “Deivių grožio eliksyrą”!

Ginamės nuo gripo!

vasario 8 Aromaterapija

Gripo epidemijos metu sulaukiame nepaprastai daug klausimų apie priemones, tinkamas naudoti profilaktiškai ir jau susirgus. Dar kartą dalijamės super informatyviu straipsniu pradedantiesiems aromaterapijoms praktikams, kuriame rasite visus patarimus ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus!

Atkeliavus žiemužei ir nerimstant nenaudėlėms peršalimo ligoms daugybė mamų ieško natūralių priemonių, kurios stiprina vaikų imunitetą, užkerta kelią dažnam sirgimui, o susirgus padeda greičiau pasveikti. Jei jau išbandėte žolelių arbatas, česnakų, medaus ir citrinų mišinius, kojų mirkymą, stebuklingus maisto papildus imunitetui stiprinti ir dar neradote savų, tikrai veiksmingų priemonių peršalimo ligų profilaktikai, pats metas išbandyti aromaterapiją! Eteriniai aliejai ir kvapų terapija paskutiniais metais smarkiai išpopuliarėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ir neveltui – eterinių aliejų gydomosios savybės ištirtos ir patvirtintos moksliškai, o aromaterapinių priemonių efektyvumu galite lengvai ir greitai įsitikinti pačios. Vienintėlis šių priemonių trūkumas – jų neužtenka nusipirkti ir panaudoti retkarčiais. Jas reikia naudoti labai sąžiningai, nes tai nėra „stebuklinga“ piliulė, kuri akimirksniu pašalina vieną ar kitą simptomą. Tačiau naudoti šias priemones lengva ir malonu – stebuklingi aromatai užburia visus šeimus narius, o kasdieniai ritualai itin patinka mažiesiems.
Eteriniai aliejai nėra priskiriami vaistų kategorijai, tačiau įrodyta, jog šios lakios, iš augalų žiedynų, lapų, šaknų ar kitų dalių išgautos, itin koncentruotos kvapiosios medžiagos pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, priešgrybelinėmis ir imunitetą stimuliuojančiomis savybėmis. Daugybę metų eteriniai aliejai yra naudojami ne tik patalpoms kvėpinti, tačiau ir siekiant tam tikrų terapinių savybių. Sakyti, kad eteriniai aliejai gydo negalima, nes jų veikimo principas kiek kitoks. Aromaterapija – tai švelni šoko terapija žmogaus imuninei sistemai, natūralių organizmo gynybinių galių sužadinimas, kuris paskatina mūsų kūną sveikti patį. Procedūros su eteriniais aliejais itin naudingos dažnai sergantiems, silpnos imuninės sistemos žmonėms. Kasdien praktikuojant kvapnius ritualus išties galima sumažinti sergamumą. Tad jei jūsų darželinukas gyvena pagal schemą „dvi dienos darželyje, po to dvi savaitės namuose“ jums tikrai verta išbandyti ir įsitikinti aromaterapijos nauda.

😷 Bazinė informacija apie eterinių aliejų naudojimą ir kokybę:

1. Norint pajusti sveikatinančią eterinių aliejų naudą labai svarbu naudoti tik aukštos kokybės, ekologiškus eterinius aliejus. Tokių eterinių aliejų neįsigysite turguose, kosmetikos parduotuvėse, dažnai net ir vaistinėse. Tikrųjų, aromaterapinėms procedūroms ir sveikatinimui skirtų eterinių aliejų ieškokite specializuotuose aromaterapijos salonuose ar ekologiškų prekių parduotuvėlėse. Kokybiški eteriniai aliejai būna supilstyti į tamsaus stiklo buteliukus, etiketėje būtinai bus nurodytas lotyniškas augalo pavadinimas, aliejaus kilmės šalis, galiojimo data, saugumo frazės. Pirkite tik 100% grynus, augaliniu aliejumi neskiestus eterinius aliejus – tokius drąsiai galėsite naudoti elektriniuose garintuvuose, įtrynimams, kvapnioms vonioms ruošti, o esant reikalui prasiskiesti ir naudoti masažams.
2. Labai dažnai nepatyrusius vartotojus bandoma apgauti, kad tik itin brangūs eteriniai aliejai gali turėti terapinių savybių. Tai nėra tiesa, tad nesileiskite mulkinami skambių marketinginių frazių, tokių kaip „itin tyras“, „neskiestas“, „terapinės klasės“, „vienintelis toks pasaulyje“. Dažnai tokiomis frazėmis švaistosi tinklinio marketingo kompanijų atstovai, kuriems svarbu tik parduoti savo produktą kuo brangiau. Kasdienio naudojimo, kokybiški, aromaterapinėms procedūroms skirti eteriniai aliejai mūsų šalyje kainuoja nuo 4 iki 15 eurų už 5 ml. Yra ir gerokai brangesnių aliejų, tačiau tai būna rūšiniai, profesionaliam naudojimu skirti produktai.
3. Aromaterapijoje galioja principas „Mažiau yra daugiau“, tad pradėję naudoti aromaterapiją idėmiai perskaitykite rekomenduojamas receptūras ir negalvokite, kad įlašinus tris kartus daugiau lašelių, nei rekomenduojama, bus pasiekiamas tris kartus geresnis terapinis efektas. Negalvokite, kad eteriniai aliejai yra tiesiog nekalti „kvepaliukai“, atseit įkvėpiau – iškvėpiau ir viskas. Tai yra itin koncentruotos, augalinės cheminės medžiagos, patenkančios į mūsų kraujo ir limfos sistemas. Eterinių aliejų metabolizmas (apykaita, perdirbimas) vyksta kepenyse, tad gerokai padauginus eterinių aliejų galite pakenkti šiam gyvybiškai svarbiam organui.
4. Būtina žinoti, kad eterinių aliejų negalima naudoti grynų ant odos – galite sudirginti ar nudeginti jautrią odą. Vienintėlė kūno vieta, kur galima naudoti grynus eterinius aliejus – kojų padai. Čia oda yra stora ir mažiausiai jautri, o eterinių aliejų molekulės per padų odą į organizmo kraujotaką patenka itin greitai – per 5-7min. Tiesa, yra kelios išimtys: esant reikalui ant odos grynus galima naudoti levandų, arbatmedžio, pelargonių eterinius aliejus. Kada gali būti tas „reikalas“? Pavyzdžiui nudegus pirštą, galite užlašinti ant jo gryno levandų eterinio aliejaus. Šis greit nugaruos ir „ištrauks“ iš nudegusios vietos karštį. Jei suskubsite šią aromaterapinę pagalbą sau suteikti greitai, tikėtina, kad oda „nepasipuoš“ pūslėmis.Pajutus pirmuosius lūpų pūslelinės požymius skubėkite užtepti niežtinčią vietą grynu arbatmedžio eteriniu aliejumi – priešvirusinės šio aliejaus savybės stebuklingai greitai nudžiovins kylančias pūsleles.
5. Aromaterapeutams dažnai užduodamas klausimas ar eteriniai aliejai tinka alergiškiems žmonėms. Atsakymas yra taip! Ne visada, ne visais atvejais, tačiau daugumai alergiškų žmonių tinka vienokie ar kitokie eteriniai aliejai. Universalaus recepto nėra, todėl alergiukų mamos turėtų atsirinkti tinkamus aliejus bandymo būdu. Reikėtų pradėti nuo pačių paprasčiausių, „ramiausių“ eterinių aliejų, tokių, kaip antai levandų, ramunėlių, rozalinų, mandarinų ir naudoti juos labai saikingai ir stebint organizmo reakcijas. Dauguma alergiškų žmonių atranda sau tinkamus eterinius aliejus ir sėkmingai juos naudoja sveikatos gerinimui. Pavyzdžiui dulkėms, žiedadulkėms alergiški žmonės kuo puikiausiai toleruoja levandų, ramunėlių, citrinų ir eukaliptų eterinių aliejų mišinį – jis puikiai numalšina alergijos simptomus, atkemša nosį ir palengvina kvėpavimą. Toks mišinys mūsų kvapnioje linijoje vadinasi „Švelnus pūkelis“ – jis dažniausiai tinkamas ne tik alergiukams, bet ir astma sergantiems žmonėms, taip pat patiems mažiausiems ir jautriausiems kūdikėliams, bei nėščioms moterims.

😷 Ką galite nuveikti su eteriniais aliejais – stebuklingais kvepiančiais ir sveikatinančiais lašeliais?

Sergant ar negaluojant garinkite eterinius aliejus gyvenamosiose patalpose, kad išvalytumėte orą nuo patogeninių mikroorganizmų ir apsaugotumėte šeimos narius nuo virusų dauginimosi ir infekcijos plitimo. Eterinius aliejus geriausiai garinti elektriniame eterinių aliejų garintuve – taip maksimaliai saugomis terapinės aliejų savybės. Garinimas keraminėje aroma lempoje taip pat galimas, tik jei pasirinksite tokį garinimo būdą, stebėkite, kad temperatūra vandens/aliejų talpoje neviršytų 60 laipsnių – viršijus šią temperatūrą „žūva“ terapinės aliejų savybės, o kaisdami, smilkdami eteriniai aliejai skyla į sveikatai pavojingus junginius.

😷Kokie eteriniai aliejai geriausiai valo orą, stimuliuoja imunitetą ir padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų?
😷Arbatmedis (nuo 6 mėnesių)
😷Spindulinis ar citrinkvapis eukaliptas (nuo 6 mėnesių)
😷Čiobrelis (nuo 6 mėnesių)
😷Citrina (nuo 6 mėnesių)
😷Kėnis (nuo 6 mėnesių)
😷Pipirmėtė (nuo 3 metų)
😷Rozmarinas (nuo 7 metų)
😷Mišinys „Kvėpuok laisvai“ (Garinimui tinkamas nuo 12 mėnesių, naudojimui ant odos – nuo 3 metų).

Jei neturite nei kokybiškos aroma lempos, nei elektrinio eterinių aliejų garintuvo, galite pasigaminti nuostabaus aromato orą valantį purškalą „Šalin ligos“.
RECEPTAS:
25 lašeliai citrinžolių eterinio aliejaus
10 lašelių eukaliptų eterinio aliejaus
10 lašelių arbatmedžio eterinio aliejaus
100 ml vandens
Į tamsaus stiklo buteliuką sulašinkite eterinius aliejus, supilkite vandenį, mišinį sukratykite ir purkškite namuose kelis kartus per dieną po 5-7 papurškimus kambaryje.
Mūsų e.parduotuvėje rasite ir jau pagamintą purškalą „Šalin, ligos“

Kūdikiams ir mažiems vaikučiams rinkitės švelnesnius, kvėpavimo takų nedirginančius eterinius aliejus, kurie tinkami nuo gimimo:
😷Rozalinų,
😷Ramunėlių,
😷Pušų
Jei neturite elektrinio eterinių aliejų garintuvo, patiems mažiausiems galite naudoti purškalą „Dėdė miegas“, kuris ne tik ramina miegelį, bet ir nuostabiai valo orą, dėka sudėtyje esančių rozalinų ir pušų eterinių aliejų.

😷Eterinių aliejų garinimą ar antibakterinio oro gaiviklio naudojimą galima praktikuoti ne tik namuose, bet ir vaiko darželyje ar mokykloje (jei auklėtoja, mokytoja ir visų vaikų tėvai sutinka). Tokie aromaterapiniai ritualai ženkliai sumažins vaikų sergamumą, nes ore, prisotintame eterinių aliejų, virusai, bakterijos ir grybelių sporos greitai žūva. Neseniai darėme savo gamybinės zonos oro tyrimus. Įdomumo dėlei padarėme tyrimus prieš purškiant „Šalin, ligos!“ ir po to. Oro užterštumas prieš ir po skyrėsi kelis kartus! Rezultatas tikrai pranoko mūsų lūkesčius. Manau,kad garinant eterinius aliejus garintuvu pasiekiamas panašus rezultatas. Netrukus padarysime ir tokį tyrimą. Paskutiniais metais vis daugiau vaikų darželių jungiasi prie šio kvapnaus judėjimo ir integruoja į savo dienotvarkę aromaterapiją,i elektrinio ultragarsnio eterinių aliejų garintuvo naudojimą. Pedagogai ir tėvai džiaugiasi mažesniu vaikų sergamumu, geresniu ugdymo įstaigos lankomumu.

😷Negaluojančiam, bet nekarščiuojančiam vaikučiui paruoškite kvapnią aromaterapinę vonią. Maudantis vonioje su eteriniais aliejais aromaterapija veikia dvejopai: per uoslę ir per odą. Tokios vonios gerina bendrą savijautą, lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą, „atkemša“ nosį, stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda greičiau pasveikti. Ruošiant kvapnias vonias svarbu atsiminti vieną dalyką: eteriniai aliejai netripsta vandenyje, todėl įlašinus juos grynus į vandenį, jie gali dirginti jautrią odą, tad rekomenduojame eterinius aliejus praskiesti druska, pienu arba augaliniu aliejumi.
Jei odą normali: paimkite arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, užlašinkite ant jos reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir suberkite kvapnią druską į vonią.
Jei oda sausa, jautri, arba norite ją palepinti: paimkite pusę stiklinės pieno, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite kvapnų mišinį į vonią.
Jei oda itin sausa, pleiskanojanti, atopinė – paimkite šaukštą augalinio aliejaus, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite aliejų mišinį į vonią.
Kvapnioje vonioje rekomenduojame maudytis 10-15 min, kad eteriniai aliejai pilnai patektų į organizmą ir pajustumėte terapinį efektą.
Kūdikiams į vonelę lašinkite 1-2 lašus eterinių aliejų, mažiems vaikams 2-5 lašelius, o suaugusiesiems 4-8 lašelius eterinių aliejų.
Populiariausi pasirinkimai „antigripinėms“ šaltojo sezono aromaterapinėms vonioms yra šie:
😷Arbatmedžio EA (eterinis aliejus) – tinka nuo 6mėn.
😷Spindulinio eukalipto EA – tinka nuo 6mėn.
😷EA Mišinys „Kvėpuok laisvai“ – tinka nuo 3 metų.
😷Čiobrelių EA – tinka nuo 6mėn.
😷Rozalinų (viržinių mirtenių) EA – tinka nuo gimimo.
😷Kėnių EA – tinka nuo 6mėn.
😷Pušų EA – tinka nuo gimimo.

😷Visai mažiems žvirbliukams aromaterapinėms vonioms ruošti naudokite EA mišinį „Saldžių sapnų“ (jame gausu antibakterinės ramunėlės) arba rozalinų eterinį aliejų.

😷Greitas ir efektyvus būdas suaktyvinti imuninę sistemą – aromaterapiniai pėdų įtrynimai. Geriausiai šiam tikslui tinka arbatmedžių, citrinų,čiobrelių ir rozalinų eteriniai aliejai. Lašeliu gryno, neskiesto eterinio aliejaus įtrinkite kojų padus, apaukite medvilnines ar vilnones kojines ir guldykite mažylį miegoti. Ryte ligoniukas tikrai jausis daug geriau! Tokią pat procedūrą galite padaryti ir dienos metu, jei matote, kad mažylis „ant ribos“. Šis metodas puikiai tinka ir suaugusiems!

😷Palengvinti gerklės skausmui ir uždegimui paruoškite tokį tirpalą skalavimui:
Valgomasis šaukštas Himalajų ar jūros druskos
5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus
200 ml vandens
Eterinį aliejų užlašinkite ant druskos. Kvapnią druską gerai išmaišykite, ištirpinkite vandenyje.
Mišiniu skalaukite burną ir gerklę 5-6 kartus per dieną. Šis skalavimo skystis ne tik puikiai malšina skausmą, bet ir naikina negalavimą sukėlusias bakterijas.
Dėmesio! Šis metodas tinkamas vyresniems vaikams, kurie aiškiai supranta, jog vandenį su eteriniais aliejais ir druska po skalavimo procedūros reikia išspjauti lauk!
Jei arbatmedis Jums labai „neskanus“, aromaterapinius gerklės skalavimus galite daryti su mišiniu „Saldžių sapnų“ – nemažiau efektyvu ir gerokai „skaniau“

😷Norėdami apsaugoti dažnai sergantį darželinuką ar mokinuką nuo užkrečiamų peršalimo ligų, kasdien praktikuokite tarp mamų labai populiarų metodą „angeliukai ant petukų“. Prieš išleidžiant vaiką į kolektyvą užlašinkite po lašelį gryno eterinio aliejaus ant mažylio drabužėlių (megztuko ar palaidinės) pečių juostoje. Eteriniai aliejai nuo kūno šilumos pamažu garuos ir visą dieną saugos jūsų stebuklą nuo svetimų bacilų. Gryni, kokybiški eteriniai aliejai nepalieka dėmių ant drabužėlių, neblukina spalvų, tad galite drąsiai praktikuoti šį metodą tiek ant spalvotų, tiek ant baltų drabužių.
Kvapniausi ir akyliausiai saugantys „angeliukai“ gaunasi su šiais eteriniai aliejais (EA):
😷 Spindulinių eukaliptų EA
😷 Citrinų EA
😷 Rozalinų EA
😷 Čiobrelių EA
😷Arbatmedžio EA
😷 EA mišiniu „Kvėpuok laisvai!“ – sudėtyje yra net šešių rūšių eteriniai aliejai, kurie veikdami sinergiškai nepalieka ligoms jokių šansų. Šio mišinio kvapas „aštrokas“, tad stebėkite ar jis neerzina vaiko ir aplinkinių
😷EA mišinys „Švelnus pūkelis“ kvepia ypač gardžiai ir yra tinkamas net ir jautrius kvėpavimo takus turintiems vaikučiams. Tai vienas dažniausių mamų ir mažylių pasirinkimų.

😷Ligų sezonu kartu su mažyliu galite pasigaminti kvapnaus antibakterinio muilo, kuriuo rankutes norėsis plautis vėl ir vėl. Tai labai paprasta! Į 200ml bekvapio skysto muilo įlašinkite 20 lašelių norimo eterinio aliejaus ar jų mišinio, gerai sukratykite ir mėgaukitės aromaterapiniu, antibakteriniu rankų muilu. Ligų sezono metu labai svarbu tinkama rankų higiena, o kvapnus, paties mažylio pagamintas muilas bus puiki motyvacija laikytis higienos ritualų dar sąžiningiau.
Nuostabaus aromato antibakterinis rankų muilas gaunasi su citrinžolių, greipfrutų, levandų, citrinų, eukaliptų, apelsinų, mandarinų, pipirmėčių eteriniais aliejais.
Mūsų e.parduotuvėje rasite jau pagaminto antibakterinio muilo su arbatmedžių eterinių aliejumi – „Australiškas švaros inspekcija“.

😷Kaip palaikomoji ir imunitetą nuolat „kutenanti“ priemonė gali būti naudojamas aliejų mišinys „Neįveikiamas skydas“, kurio sudėtyje slepiasi patys aktyviausi imunostimuliantai: rozalina, čiobrelis, citrina, mirta ir super švelni eukalipto staigeriana rūšis. Ši mišinį reikėtų naudoti tris savaites, kiekvieną vakarą po vonios ar dušo, kol odelė dar lengvai drėgna. Po to daryti savaitės pertrauką ir vėl kartoti procedūras iš naujo. Mišinys ne tik stimuliuoja imuninę sistemą, bet ir palankiai veikia kvėpavimo takus, bei drėkina, maitina ir minkština odelę (mišinio bazė – vynuogių kauliukų aliejus ir vitaminas E).

😷Duokite kvapnų atkirtį slogai! Aromaterapija yra stebėtinai efektyvi gydant slogą! Tiesa, čia reikia suskubti, nes priemonės su eteriniais aliejai efektyviai veikia tik tol, kol sloga dar „neįsivažiavus“.
Galite pasigaminti stebuklingą mišinį nosies baubukams gąsdinti:
20ml saldžiųjų migdolų aliejaus
6 lašeliai arbatmedžio eterinio aliejaus
Aliejų mišiniu tepkite nosį, nosies landas ir panosę kas porą valandų. Nustebsite, kaip greitai šis mišinys pataisys reikalus!
Šis mišinys vadinamas „Baubuku“ ir jis yra perkamiausias mūsų linijos produktas tiek žiemą, tiek vasarą jau penktus metus!
Mūsų gamintą, dermatologiškai ir mikrobiologiškai patikrintą „Baubuką“ galite įsigyti mūsų e.parduotuvėje.
Dėmesio! Niekada netepkite nosies ar panosės grynais, neskiestais eteriniais aliejais. Taip pat niekada nelašinkite eterinių aliejų ar gaminių su eteriniais aliejais į nosį – tai gali būti mirtina!
😷Sloguojant labai naudinga garinti eterinius aliejus elektriniame garintuve. Nosį atkemša ir kvėpavimą puikiai lengvina eterinių aliejų mišinys „Kvėpuok laisvai“, kuris tinka vaikams nuo trijų metų ir visai šeimai, o jaunesniems pacientams švelniai pagelbės rozalinų eterinis aliejus.

😷Jei vaiką kamuoja kosulys ir jis nekarščiuoja, būtinai pasimaudykite vonioje su eteriniais aliejais. Šilti, kvapnūs garai teigiamai veikia kvėpavimo takus, lengvina kvėpavimą ir padeda atsikosėti. Įtrinkite padus grynais eteriniais aliejais. Šie metodai ir jiems tinkami eteriniai aliejai yra aprašyti anksčiau šiame straipsnyje.
Nesvarbu ar sausas, ar drėgnas kosulys kankina, galite įtrinti vaiko nugarytę, krūtinėlę ir gerklytę kvapniuoju balzamu „Kranklys“, kuris lengvina kvėpavimą, geriną atsikosėjimą, jaukiai šildo ir ramina. Sudėtyje yra net 8 eteriniai aliejai, kurie tradiciškai naudojami kvėpavimo takų sveikatinimui: čiobrelių, viržinės mirtenės, levandų, arbatmedžio, spindulinių eukaliptų, kėnių, ramunėlių, benzoino sakų.

Jei neturite šio balzamo, bet turite eterinių aliejų, be vargo pasigaminsite mišinį krūtinės ir nugaros įtrynimams.
50 ml augalinio aliejaus (kamelijų ar saldžiųjų migdolų)
4 lašai čiobrelių eterinio aliejaus
4 lašai spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus
2 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus
Tinka kūdikiams nuo 6 mėnesių ir visai šeimai.

Dar paprastesnis receptas:
50 ml augalinio aliejaus
10 lašų eterinių aliejų mišinio „Kvėpuok laisvai!“
Tinka vaikams nuo 3 metų ir visai šeimai.

Šiuos mišinius naudokite porą kartų per dieną. Tiek balzamą, tiek aliejinius mišinius rekomenduojame tepti ant švarios, lengvai sudrėkintos odos, idealu iškart po maudynių, tuomet aliejai geriausiai susigeria į odą ir mažėja bet kokių bėrimų tikimybė (kai augaliniai aliejai susimaišo su prakaitu, odą gali išberti prakaitinės tipo bėrimu).

Jei norite būti sveiki, stiprūs, šį sezoną kuo mažiau sirgti ir nuveikti kuo daugiau smagių dalykų nedelsiant išbandykite sparčiai populiarėjančią, kvapnią sveikatos priežiūrą ir įsitikinkite jos efektyvumu! Atminkite, kad kuo daugiau užsiimsite profilaktika, tuo mažiau reikės vartoti vaistų ir kitų nenatūralių priemonių. Linkime malonių, kvapnių atradimų aromaterapijos pasaulyje ir nuostabios, sveikos ir kupinos džiaugsmo žiemos!

Jei kiltų klausimų dėl aliejų pasirinkimo ar naudojimo, mes laukiame jūsų žinučių FB ar el. paštu info@samoningosmamos.lt, taip pat skambučių telefonu.
Mūsų nuostabioji administratorė Rita: 867488421
Kauno parduotuvės Deivės: 867557955

Puikiausių aromaterapinių priemonių galite įsigyti mūsų spalvingoje e.parduotuvėje, firminėje parduotuvėje Kaune, partnerių parduotuvėse visoje Lietuvoje ir BARBORA.LT
UK gyvenančios mamytės kvepiančios ir nuo ligų saugančios produkcijos ras pas mūsų koleges Simona Lukošiūtė ir Eglė Mereckytė Žąsytienė

Su meile,
Sąmoningos mamos