Greipfrutų eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Tikras geros nuotaikos, saulės šviesos ir pozityvo užtaisas! Greipfruto kvapas šiltas, citrusinis, gaivus ir vasariškas.

Greipfruto eterinis aliejus veikia stimuliuojančiai, tonizuojančiai. Gerina nuotaiką, nuskaidrina mintis, padeda atsikratyti sezoninės depresijos. Padeda susikaupti dirbant ar mokantis (garinkite darbo vietoje).

Greipfrutų aliejus palankiai veikia virškinimo sistemą, padeda šalinti toksinus iš organizmo. Literatūroje aprašoma, kad greipfrutų eterinis aliejus mažina potraukį saldumynams, padeda kontroliuoti alkio – sotumo jausmą!

Greipfrutų aliejus veikia kaip diuretikas: švelniai padeda pašalinti skysčių perteklių iš organizmo. Procedūros su greipfrutų eteriniu aliejumi labai tinka norintiems sulieknėti, kovojantiems su celiulitu.

Nuostabiai tonizuoja odą ir plaukus. Galima lašinti į bekvapes kūno priežiūros priemones (pienelį ar losjoną), šampūną, kondicionierių.

DETOKSIKUOJANTI VONIA

Pusė stiklinės pieno arba arbatinis šaukštelis augalinio aliejaus (saldžiųjų migdolų arba kamelijų)

10 lašų greipfrutų eterinio aliejaus

Įlašinkite EA į pieną ar augalinį aliejų ir supilkite kvapnų mišinį į karštą vonios vandenį. Maudykitės 10-15min.

ANTICELIULITINIS ALIEJUS

50ml saldžiųjų migdolų aliejaus

20 lašelių rozmarino EA

20 lašelių greipfruto EA

Sulašinkite eterinius aliejus į bazinį aliejų, sumaišykite. Mišiniu masažuokite problemines vietas vieną – du kart per dieną. Gerina odos išvaizdą, kraujotaką, limfos nutekėjimą, mažina skysčių kaupimąsi ir uždegiminius procesus.

Dėmesio!Šis receptas netinka nėščioms, žindančioms moterims, sergantiems epilepsija ar turintiems aukštą kraujo spaudimą!

STANGRINANTIS KŪNO ALIEJUS

50ml saldžiųjų migdolų aliejaus

15 lašų greipfruto eterinio aliejaus

Aliejų mišiniu tepkite drėgną odą po dušo ar vonios. Nuostabiai kvepia ir didina odos elastingumą!

Dėmesio!Kaip ir visi citrusiniai eteriniai aliejai, greipfrutų aliejus didina odos jautrumą saulei. Pasitepus greipfrutų eteriniu aliejumi, mažiausiai 12val. reikia saugotis tiesioginių saulės spindulių.

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.