Įnoringasis sviestmedis

spalio 8 Aromaterapija

Mūsų gamybos vadovė Roberta Ramanauskaitė vieną dieną pradėjo isterikuoti, kad sviestmedis sustingo „kažkaip keistai“ 😀 Išsigandusi peržiūrėjau visą partiją ir turėjau nuraminti Robertą, kad viskas gerai, nes sviestmedis yra su charakteriu – jis stengsta taip, kaip jam patinka. Viename indelyje lygiai, kitame su įdubimu, trečiame banguotai, ketvirtame gruoblėtai. Natūralūs, nerafinuoti sviestai taip elgiasi ir nieko čia nepadarysi. Tai daugiausiai priklauso nuo temperatūrų svyravimo: sviestmedžio aliejų, tiksliau sviestą, mes gauname tiesiai iš Ganos, tokiuose pagalves primenančiuose maišuose. Tada jį pjaustome, dedame į nerūdijančio plieno dubenį ir tirpiname ant silpnos ugnelės, kol jis virsta skystu, švelniai riešutais kvepiančiu, auksaspalviu aliejumi. Karštą sviestmedžių aliejų pilstome į sterilius stiklinius indelius ir paliekame per naktį sustingti. Kartais tai vyksta šiltesnėje aplinkoje, kartais vėsesnėje. Būtent todėl rytą randame „paviršių įvairovę“ 😀 Šiandien man net norėjosi palyginti sustingusių sviestmedžių paviršius su snaigėmis, kurių kiekviena būna unikalaus „dizaino“, „rašto“ – visi jie buvo labai skirtingi. Paviršiaus lygumas ar gruoblėtumas nedaro jokios įtakos produkto kokybei, tad nenusigąskite, jei atidarius indelį Afrikos auksu vadinamo sviestmedžio aliejaus paviršius nebus idealiai lygus. Jus gali pasitikti mažesnis ar didesnis įdubimas, gruoblėtumas ar dar kokia išdaiga 😉
Sviestmedis šaltuoju metų laiku yra vienas populiaresnių mūsų linijos produktų. Kodėl? Nes jis tinkamas visur ir visada!
? Itin sausos ir jautrios odos priežiūrai – rankoms, pėdoms, lūpoms, alkūnėms, keliams, išsausėjusiems odos ploteliams ant kūdikių ir vaikų kojyčių ir pan.
? Tobulas plaukų galiukų „maistas“ – jokie kiti aliejai taip gerai nesutvarko besišakojančių plaukų galų, kaip sviestmedis. Kadangi jis labai sunkus, riebus, aš jį naudoju tik nakčiai.
? Kūdikėlių užpakaliuko priežiūrai – kartu su levandų vandeniu gelbsti paraudusią, iššutusią odelę ir apsaugo nuo tolimesnio pažeidimo.
? Labai labai dažnai sviestmedis yra naudojamas žiemą, kaip apsauginis odos barjeras nuo šalčio, vėjo ir drėgmės. Nereikia jokių brangių kremų ir tepalų – patapšnokite sviestmedžių sviestu skruostukus, lūpytės, rankeles ir džiaukitės šaltuoju sezonu!
? Mažiausiai žinoma sviestmedžio savybė yra ta, kad jis nereliai veiksmingai „atkemša“ užsikimšusią nosį! Abu kartus, kai buvau nėščia, mane kankino „nėštukių sloga“, kuri atsiranda, kai organizme padaugėja skysčių ir kiek pabrinksta visas kūnas. Nuo ketvirto mėnesio vaikščiojau lyg vatos į nosį prisikimšus. Tol, kol neišbandžiau sviestmedžio. TOBULA! Tiesiog reikia pasitepti nosies landas porą kartų per dieną. Gimus vaikams atradau, kad sviestmedis labai gerai gelbsti mažas nosytes nuo užburkimo, kurį rudenį ir žiemą dažnai sukelia sausas patalpų oras. Na ir žinoma sviestmedis yra nerealus reikalas, kai po visų ligų, slogų, nosies plovimų jūros vandeniu reikia atstatyti nosies gleivinės balansą (ir palepinti popierinių servetėlių sudirgintą panosies odą).
? Ir dar šis tas moteriško: sviestmedis labai tinka nagų odelėms.

Žodžiu sviestmedis yra šaltojo sezono „must have“. Kietieji aliejai galioja ilgai, todėl nesibaiminkite pirkti didesnio kiekio (mes fasuojame po 60ml), nes jei nesunaudosite šiemet, tai turėsite kitiems metams!

Daugiau apie sviestmedį skaitykite čia: https://www.samoningosmamos.lt/produktas/sviestmedis-60ml/
Šio gėrio taip pat yra ir partnerių parduotuvėse ir BARBORA.LT