Kaip apsaugoti mažuosius nuo saulės?

rugsėjo 20 Aromaterapija

Vis karščiau ir karščiau kaitinanti saulytė kviečia į lauką didelius ir mažus. Rūpestingos mamos atakuoja mūsų pašto dėžutę klausimais „Kaip apsaugoti mažuosius nuo saulės?“.

Mano nuomone, Lietuvos klimato sąlygomis taip baaaaisiai baaaaaisiai bijoti saulės spindulių nėra reikalo.
Saikingos saulės vonios yra reikalingos tiek mažiems vaikams, tiek suaugusiems žmonėms. Būnant saulėje mūsų organizmas gamina vitaminą D, kuris svarbus ne tik mūsų kaulams, dantims, gerai nuotaikai, bet ir tvirtai imuninei sistemai. Lietuvos geografinė padėtis ir klimato sąlygos lemia, kad galimybę gaudyti natūralų vitaminą D mes turime tik 4 mėnesius per metus (gegužė – rugsėjis). Taigi marš į lauką!😉

Pasak medikų, tam, kad „susigraibyti“ reikiamą stebuklingojo vitamino dozę, reikėtų pasikaitinti saulėje 10-15 min. apie 11-14val., kada saulės aktyvumas būna didžiausias. Taip taip, perskaitėte teisingai. Neva tuo metu saulės spinduliai būna „tokio“ ilgio ir krinta „tokiu“ kampu, kad mūsų odos ląstelėms lengviausia juos pagauti ir paskatinti organizmą gaminti vitaminą D. Visą kitą laiką saule reikėtų mėgautis protingai. Tai reiškia: pridengti galveles kepuraitėmis ar skarelėmis, rengtis plonais, šviesiais medvilniais drabužiais, vartoti daug skysčių ir stengtis laiką leisti daugiau pavėsyje. Jei atostogaujate prie jūros ar ežero, kur pavėsį gali suteikti tik skėtis (o mažąjį atostogautoją išlaikyti po skėčiu ilgiau nei 30 sek. neįmanoma), teks pasirūpinti tinkama odelės apsauga.

Jei rinksitės saulės kremą, darykite tai labai atidžiai. Tai turi būti ekologiškas produktas be jokių kenksmingų sudedamųjų dalių, kaip antai aliuminis ir kitokie metalai. Jie ne tik patenka į mūsų organizmą, bet ir paveikti saulės spindulių virsta laisvaisiais radikalais, kurie skatina vėžinius procesus odoje. Apsauginio kremo sudėtyje neturi būti nano dalelių, kurios kaupiasi riebaliniame sluoksnyje ir patenka netgi kraują ar motinos pieną! Skaitykite sudėtį ir analizuokite ją internete esančiose duomenų bazėse. Kai kurie kremai ir losjonai nuo saulės yra gerokai žalingesni nei pati saulė.

Mudvi su Irena savo mylimiausių berniukų odos apsaugai naudojame tik augalinius aliejus. Ir tik tomis dienomis, kai saulė būna itin karšta arba tada, kai atostogaujame arčiau pusiaujo esančiuose kurortuose. Augaliniai aliejai turi natūralius saulės filtrus! Tikslaus šių filtrų veikimo mechanizmo neaiškinsiu, tačiau paprastai tariant Jūsų oda yra apsaugota tol, kol aliejus užteptas ant odos žvilga. Žvilga – reiškia, kad atspindi saulės spindulius. Mano praktika rodo, kad tokia apsauga trunka apie 90-120 min. Žinoma, „žvilgantis“ laikas priklauso nuo to, kaip oda „geria“ aliejų, nuo to ar daug maudotės ir pan. Stebėkite žvilgesį!
Dar vienas fainas reikalas: augaliniai aliejai ne tik saugo nuo saulės spindulių, bet ir maitina, drėkina, minkština odą. Dviguba nauda!

Kokie augaliniai aliejai yra tinkami apsaugai nuo saulės?
Dažna mama internete randa informaciją, kad aviečių sėklų aliejus yra pats geriausias apsauginis aliejus. Jo SPF, priklausomai nuo aliejaus kokybės, gali būti 28 – 50. Rimtai. Bet yra viena bėda su šiuo aliejumi: jis žiauriai, tikrai žiauriai riebus. Asmeniškai man, saulė, karštis, neduok Die smėlis ir riebaluota oda skamba nekaip. Ir čia ne mano fantazija. Išbandžiau ir atsakingai pareiškiu🙂 Šį aliejų patarčiau naudoti gaminant natūralius kremus nuo saulės. Kaip kremo sudedamoji dalis, maišant su kitais aliejais jis puikus, bet naudoti vieną man nepatiko.
Kitas dažnai reklamuojamas, bet (mano žiniomis) retai mamų naudojamas aliejus yra morkų sėklų. Tiksliau morkų sėklų ištrauka saulėgrąžų aliejuje. Jo SPF gali siekti 38 – 40. Bet jis turi spalvą. Lengvai dažo odą (kaip savaiminis įdegis) ir drabužius.
Populiarus pasirinkimas – alyvuogių aliejus. Jo natūralus SPF yra apie 8. Panašią apsaugą teikia ir visų mylimas kokosų aliejus.
Mūsų nuolatinės klientės klausia ar migdolų aliejus, kurį jos žiemą pirko aromaterapinių priemonių gamybai, masažams ir vaikiukų odos priežiūrai yra tinkamas apsaugai nuo saulės. Be abejonės TAIP! Saldžiųjų migdolų aliejus žada SPF 5 – 6, plius yra tokios konsistencijos ir „riebumo“, kad gana ilgai „žvilgės“ užteptas ant odos, bet nesukels nemalonių pojūčių dėl riebumo.

Plonu augalinio aliejaus sluoksniu ištepkite atviras kūno vietas dar pries einant į lauką. Atnaujinkite apsaugą, kai matysite, jog odelė jau nežvilga. Viskas. Tobulumas slypi paprastume.
Mėgaukitės vasara, gaudykite kiekvieną saulės spindulėlį ir būkite laimingi!

Primenu, kad pas mūsų naujojoje „Sąmoningos mamos aromaterapija“ linijoje yra ir natūralus, šalto spaudimo migdolų aliejus, kurį panaudosite ne tik apsaugai nuo saulės, bet ir kūdikių ir vaikų masažams, odos priežiūrai, strijų profilaktikai, bei aromaterapinių priemonių gamybai („Slogos ir kosulio baubukas“ bei „Dantukų fėja“ yra gaminami migdolų aliejaus pagrindu).
Saldžiųjų migdolų aliejus yra pati populiariausia kūdikių kosmetikos sudedamoji dalis, nes yra neutralus, labai retai sukelia alergines reakcijas, tinka net pačiai jautriausiai odai.

Kviečiame užsukti į mūsų elektroninę parduotuvę!

 

 

Saulėti linkėjimai!
Giedrė