Šią savaitę visiems perkantiems dovanojame MINI dydžio “Deivių grožio eliksyrą”!

Kaip teisingai paruošti aromatinę vonią?

lapkričio 25 Aromaterapija

Atvėsus orams ir įsibėgėjus peršalimų sezonui vis dažniau užduodate klausimus apie aromaterapines vonias. Kaip teisingai jas paruošti? Kokius eterinius aliejus naudoti? Kiek lašelių lašinti? Kiek laiko maudytis. Kaip visada dalijamės išsamiu atsakymu ir tikimės, jog sąžiningai praktikuosite šį metodą ir sulauksite pačių geriausių rezultatų! Aromaterapinės vonios yra tikras stebuklas, nes čia eteriniai aliejai veikia dvejopai: per uoslę ir per odą. Drėgni, šilti vandens garai, prisotinti eterinių aliejų molekulių nepaprastai veiksmingai lengvina kvėpavimą, atkemša nosį, gerina atsikosėjimą, ramina kvėpavimo takus. Aromaterapinės vonios tinka visai šeimai, net ir patiems mažiausiems jos nariams – tereikia pasirinkti pagal amžių tinkamus eterinius aliejus. Tai švelni, tačiau labai efektyvi peršalimo profilaktikos ir gydymo forma.

Jei jaučiate, kad prie jūsų ar mažųjų šeimos narių bando kabintis kokia liga nenaudėlė, „laužo kaulus“, skauda galvą, jaučiatės pavargę, varva nosis, vakare būtinų būtiniausiai paruoškite karštą aromaterapinę vonią su jūros druska ir eteriniais aliejais. Kaip mat pasijusite geriau! Jūros druska turtinga įvairiausių mineralų, turi antibakterinių savybių, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, mažina infekcijų riziką, stiprina imunitetą, šalina toksinus, gerina medžiagų apykaitą ir tt. Eteriniai aliejai, savo ruožtu, veikia prieš virusus ir bakterijas, ir puikiai stimuliuoja, sužadina imuninę sistemą, kuri galimai užmigo žiemos miegu

Taigi, kaip teisingai paruošti aromaterapinę vonią ir kokius aliejus pasirinkti tokioms sveikatinančioms maudynėms?

Pirmiausia reikia žinoti, kad grynų eterinių aliejų lašinti į vonios vandenį negalima. Kodėl? Todėl, kad eteriniai aliejai yra lengvesni už vandenį ir jame netirpsta. Gryni aliejai gali sudirginti odą, o jei vonioje maudysite vaikutį kyla pavojus, kad mažylis nurys vandens paviršiuje plūduriuojantį kvapnų lašelį ?
Nuo to vieno lašelio, greičiausiai, nieko baisaus nenutiks, bet maža ką – visada geriau apsidrausti. Pasirinktą eterinį aliejų įlašinkite į pusę stiklinės pieno (taip, taip, to pačio, kurį vartojame maistui) arba į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus (pvz. migdolų, sezamų, alyvuogių). Eteriniai aliejai tirpsta augalinės ir gyvulinės kilmės riebaluose. Supilkite kvepiantį pieną arba kvepiantį aliejų mišinį į savo sūrią vonią (prieš tai vandenyje ištirpinkite saują ar dvi jūros druskos). Bus tobulas sveikatos kokteilis!

Suaugusiems žmonėms į vonią rekomenduojama lašinti 6-8 lašelius eterinių aliejų (prieš tai tinkamai praskiedus!!!). Kuo mažiau patyręs aromaterapijos naudotojas esate, tuo mažiau lašelių lašinkite. Pradžioje svarbu patikrinti, kaip į eterinius aliejus reaguoja jūsų organizmas.

Vaikučiams lašelių skaičius mažesnis:
Leliukams nuo gimimo iki 3 mėnesių tikrai pakaks 1 lašelio.
3-6 mėnesių – 1-2 lašeliai
6-12 mėnesių 2-3 lašeliai
1-3 metukų – 3-4 lašeliai
3 metukų ir vyresniems vaikučiams lašinkite 3-5 lašelius.

Kokių eterinių aliejų bijo bakterijos, virusai ir nenaudėlės peršalimo ligos?

TOP 5 eterinių aliejų, kurie tinka vaikams NUO TRIJŲ metų ir visiems vyresniems šeimos nariams, pagal mane, būtų toks:

1.
Arbatmedis arba rozalina – tikiu,kad jūsų kvapniose vaistinėlėse tikrai gyvena šie aliejai, stebuklingai sužadinantys organizmo gynybines galias ir gelbsti susirgus. Kas dar nepažįsta rozalinos, tai ji yra pati švelniausia, maloniai kvėpianti arbatmedžio eterinio aliejaus giminaitė ir tinka mažiems vaikams ir jautrius kvėpavimo takus turintiems žmonėms. Tiek pat stipriai antibakterinė ir priešvirusinė, kaip ir arbatmedis, tik gerokai malonesnio aromato.

2. Spindulinis eukaliptas – vienas stipriausių eterinių aliejų kvėpavimo takams, garantuojantis lengvesnį kvėpavimą, atsikosėjimą ir atkimštą nosį! Spindulinis eukalitas yra švelnesnio aromato, vaikams tinkamas chemotipas. Klasikinis, aštrusis eukaliptas turi daug mentolio, todėl netinka mažiems vaikams ir jautrius kvėpavimo takus turintiems suaugusiems. Sergant rimtomis, sunkiomis kvėpavimo takų ligomis, kai infekcija „nusileidžia į apačią“, spindulinį eukaliptą galima maišyti su ravensarų aliejumi – aromaterapinėje literatūroje šis duetas aprašomas, kaip vienas stipriausių.

3.Čiobrelis (linalolio chemotipas) – tai pati švelniausia, vaikams tinkama ir odai draugiška čiobrelio rūšis. Kvepia vaikyste, sirupu nuo kosulio ir yra tikras dažnai kosėjančių vaikučių draugas. Čiobrelis yra super turbo galingas imuninės sistemos aktyvatorius, tad jei jūsų mažylis dažnai serga, čiobrelis tikrai turi būti jūsų kvapnioje vaistinėlėje.

4. Pušis – švelnaus, malonaus aromato eterinis aliejus, puikiai valantis ir raminantis negaluojančius kvėpavimo takus. Neveltui žmonėms, dažnai sergantiems kvėpavimo takų ligomis, rekomenduojama vaikščioti pušyne – spygliuočių išskiriami eteriniai aliejai grynina orą ir ypač palankiai veikia mūsų kvėpavimo sistemą.

5. Super praktiškas variantas yra eterinių aliejų mišinys „Kvėpuok laisvai!“. Jo sudėtyje slepiasi arbatmedžio, eukaliptų, pipirmėtės, čiobrelio ir levandų eteriniai aliejai. Viskas ko reikia sergant – viename buteliuke! Šį ypač rekomenduoju išbandyti. Tinka vaikams nuo 3 metų ir visai šeimai!

Kokie aliejai tinkami mažiems negaluojantiems vaikučiams IKI TRIJŲ metų? Ir žinoma visiems likusiems šeimos nariams…

1. Rozalina – tinka nuo gimimo! Jei kamuoja sloga, kemšasi nosytė, atsiranda kosuliukas – rozalina yra tai, ko reikia!

2. Eterinių aliejų mišinys „Švelnus pūkelis“ – tikrų tikriausias šio sezono hitas! Gavome TIEK gerų atsiliepimų apie šį mišinį, kad net planuojame fasuoti jį didesniais kiekiais. „Švelnaus pūkelio“ sudėtyje slepiasi stipriai antibakterinis ir antivirusinis ramunėlių eterinis aliejus, taip pat visiems žinoma ir visų mylima levanda, imunitetą užturbinanti citrina ir nuostabiai švelnus, net kūdikėliams tinkamas, gėlėmis ir citrusais (!) kvepiantis eukaliptas staigeriana. Nepaprastai gardus aromatas, kuris akimirksiu palengvina kvėpavimą, atkemša nosį ir sužadina imuninę sistemą.

3. Eterinių aliejų mišinys „Saldžių sapnų“ – tinka nuo gimimo, nieko švelniau nerasite. Sukurtas su mintimi apie miego gerinimą, tačiau išbandytas ir patikrintas, kad puikiai veikia ir nuo peršalimo ligų. Stebuklingoji ramunėlė pasirodo yra ganėtinai sukta: švelni mažyliams, bet negailestinga baciloms! Jei neturite mišinio „Saldžių sapnų“, tai kuo puikiausiai tiks ir viena ramunėlė. Ji visai neseniai papildė mūsų kvapnią liniją!

4. Klasikinis arbatmedis irgi tinka. Jį drąsiai lašinkite į vonią, kai mažyliui sukanka 6 mėnesiai. ŠIs aliejus ypatingai stimuliuoja imunitetą ir padeda greičiau pasveikti.

5. Spindulinis eukaliptas taip pat tinka nuo 6 mėnesių – jis pagelbės stipriai kosėjantiems ir sloguojantiems. Miksuokite su arbatmedžiu – bus dar efektyviau!

SUPER stiprūs ir TIK SUAUGUSIEMS skirti eteriniai aliejai yra pipirmėtė ir rozmarinas. Maišykite juos tarpusavyje, dar pridėkite lašelį stipriai priešvirusinės ravensaros, porą lašelių citrinos ir turėsite TURBO antigripinę vonią!

Kvapnioje vonioje rekomenduojama maudytis ne trumpiau, kaip 7 minutes – maždaug per tokį laiką eterinių aliejų molekulės patenka į mūsų organizmą ir pradeda ten savo gerąjį darbą, tad jei trokštate pajusti aliejų terapinį efektą, pagulėkite vonioje bent 7-10min.

Jei vonios namuose neturite – pakaitinkite kojas! Taip, kaip vaikystėje. Labai puikus būdas padėti pasveikti sau ir savo mažyliams. Nepamirškite į karštą vandenį įberti jūros druskos ir įlašinkite eterinių aliejų!

Primenu,kad vonioje maudytis ir kojų kaitinti negalima karščiuojant! Kosėjant ir sloguojant vonioje maudytis būtina!!! Šilti, drėgni vandens garai lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą, o vandens procedūros padeda geriau pasijusti ir greičiau pasveikti (nepamirškite,kad per odą šalinami toksinai, kurių sergant organizmas išskiria daugiau, tad reguliariai praustis naudinga!). Tai galioja ir vaikams. Mitas, kad negalima maudyti sirguliuojančių vaikų.
Po vonios rekomenduojama gultis i lovą, išgerti žolelių arbatos ir ilsėtis. Tikėtina,kad po tokių procedūrų greitai apims saldus miegas, kurio sirguliuojant reikia daugiau (stenkitės anksčiau atsigulti!), o ryte prabusite sveikesni ir žvalesni!

Nesušalkite, mielieji, būkite sveiki ir stiprūs! Vykite šalin ligas ir dalinkitės šią informacija su kitais. Kuo daugiau užsiimsime ligų profilaktika, tuo mažiau reikės vartoti vaistų.

Visų straipsnyje minimų eterinių aliejų galite rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje, taip pat mūsų firminėje parduotuvėje Kaune, BARBORA.LT ir partnerių parduotuvėse visoje Lietuvoje – jų kontaktus rasite čia: https://www.samoningosmamos.lt/kur-isigyti/

UK ar Šiaurės Airijoje gyvenančios mamytės mūsų kvapnių stebuklų gali įsigyti pas mūsų koleges Simona Lukošiūtė ir Eglė Mereckytė Žąsytienė. Siuntinukas iš UK atkeliaus gerokai greičiau ir pigiau, nei iš LT.

Jei esate naujokė aromaterapijoje – nebijokite klausti net ir pačių paprasčiausių klausimų. Tai itin plati sritis, tad per trumpą laiką tikrai sunku perprasti visas subtilybes. Mes galime jums padėti ir atsakyti į visus kilusius klausimus! Labai mielai konsultuojame telefonu 867488421 – jums atsilieps mūsų puikioji administratorė ir nepralenkiama kvapų fėja Rita, Kauno parduotuvės Deives pakalbinsite telefonu 867557955, taip pat mielai atsakysime neskubius jūsų klausimus el.paštu info@samoningosmamos.lt arba FB žinute

P.S. Nuotraukoje mano berniukai, septynių metų Arvydas ir dešimties mėnesių Tautvydas. Princukai maudosi sūrioje vonioje su spinduliniu eukaliptu, nes abiems baisingai varva nosys

Su meile,
aromaterapeutė, kvapnios linijos „Sąmoningos mamos aromaterapija“ šeimininkė ir kūrėja,
Giedrė Veličkienė