Kėnių eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Gripo ir virusų sezonui atradome kai ką naujo ir nepaprastai veiksmingo! Tai galingas kvėpavimo takų antiseptikas, valantis, šildantis ir atveriantis, gleives skystinantis ir atsikosėjimą lengvinantis stebuklas – baltųjų KĖNIŲ eterinis aliejus. Viršutinių kvėpavimo takų ligos, bronchitas, sinusitas, gripas ir kiti virusiniai susirgimai yra šio galingo eterinio aliejaus kompetencijoje. Labai gerai yra tai, kad kėnis tinkamas ir visai mažulėliams – literatūroje rašoma, kad šį eterinį aliejų galima naudoti kūdikiams nuo 6 mėnesių amžiaus. Mamų ir mažylių pamėgto balzamo nuo kosulio „Kranklys“ sudėtyje taip pat yra šio eterinio aliejaus! Mažųjų ligų profilaktikai lašelį kėnių aliejaus galima pamaišyti su keliais lašeliais levandų ar mandarinų aliejų. Peršalusiam vaikučiui kėnį maišykite su spinduliniu eukaliptu ar citrina. Čia idėjos tiems, kurie turi elektrinius eterinių aliejų garintuvus.
Kėnių eterinis išgaunamas daugiausiai Prancūzijoje iš ekologiškai auginamų kėnių spyglių ir yra be galo vertinamas aromaterapeutų. Intensyvaus, prabangaus, balzaminio, miško ir žalumos aromato eterinis aliejus turtingas cheminiu komponentu alpha-Pinenu, kuriuo taip pat turtingi ir rozmarinų,eukaliptų ir pušų eteriniai aliejai – galingi kvėpavimo takų antiseptikai.
Kėnių eterinis aliejus vertinamas ne tik gydant viršutinių kvėpavimo takų susirgimus, bet ir lengvinant lėtines sąnarių ligas – artritą, reumatą. Taip pat kėnis veiksmingai gelbsti skaudamus raumenis – tiek po intensyvių treniruočių, tiek sergant peršalimo ligomis, kai skundžiamės kaulų ir raumenų skausmais.
Dar gi literatūroje rašoma, kad kėnių eterinis aliejus gali būti naudingas jautrius šlapimo takus turintiems žmonėms. Tiems, kurie dažnai serga šlapimo pūslės ar šlapimo takų uždegimais. Rekomenduojamos sėdimosios vonelės ir pilvo apačios įtrynimais su lengvai praskiestu kėnių eteriniu aliejumi.
Emocijų lygmenyje kėnių eterinis veikia atpalaiduojamai, įžeminančiai, ypač tinka tada, kai jaučiamės „išsibarstę“, pervargę, pasimetę tarp gausybės darbų, reikalų ir pareigų. Šis aliejus dažniausiai labai patinka vyrams. Derinamas su citrusais, kėnis nuostabiai atsiskleidžia eterinių aliejų garintuve – tokiu prabangiu deriniu galima aromatizuoti darbo ir kūrybos erdves. Kartu su citrusais kėnis stimuliuoja protą, padeda susikoncentruoti ir našiai dirbti. Aromapsichologai teigia, kad kėnių aromatas dažniausiai labai patinka giliems, aukšto intelekto, tvirtai ant žemės stovintiems žmonėms, strategams, verslininkams, kūrėjams.
Šiltas, balzaminis kėnių eterinio aliejaus aromatas bus gerai pažįstamas toms, kurių vyrai naudoja spygliuočių, medienos kategorijos kvepalus – šiandien kėnis dažnai naudojamas parfumerijoje.

Ką naudingo galima nuveikti su kėnių eteriniu aliejumi?

🌲Garinti garintuve, kad išvalyti namų orą nuo virusų ir bakterijų. Vertingiausios kėnių eterinio aliejaus savybės atsiskleidžia būtent garinant šį aliejų garintuve. Aš, asmeniškai, dievinu kėnio aromatą ir dažniausiai su niekuo jo nemaišau, tačiau dauguma kolegių patvirtino, kad kėnis joms skaniausiai kvepia pamaišytas su bet kuriuo citrusu. Pabandžiau šįryt pamiksuoti keturis lašelius kėnio ir penkis lašelius „Citrusų šėlsmo“ – gavosi WOW duetas. Labai rekomenduoju pabandyti! O šiaip tikrai tiek su greipfrutu, tiek su bergamote, tiek su citrina kėnis kvepės kuo puikiausiai. Taip pat, gerąją prasme, nustebino kėnio ir pipirmėtės duetas. O spygliuočių mylėtojams tikrai patiks kėnio ir pušų aliejų sinergija.
🌲Paruošti aromaterapinę vonią, jei jaučiate, kad kabinasi ligos ar kamuoja sloga, kosulys. Kaip visada, nepamirškite, kad eteriniai aliejai netirpsta vandenyje ir juos būtina skiesti druska, pienu ar kitu aliejumi. Vaikams pakaks lašelio ar dviejų, suaugusiesiems penkių – šešių lašelių. Vonioje kėnis puikiai dera su spinduliniu eukaliptu! Maišykite lygiomis dalimis. Tokia vonia ne tik naudinga kvėpavimo takams, bet ir mažina „gripiniu“ kaulų-raumenų skausmus.
🌲Išvalyti namus, kad sustabdyti infekcijos plitimą. Kėnių ir citrusų duetas labai mėgstamas natūralios, ekologiškos buitinės chemijos gamintojų – šis derinys ne tik puikiai dezinfekuoja namų paviršius, bet ir suteikia namams… švaros aromatą! Pabandykite ir įsitikinsite! Įlašinkite į vandenį, kuriuo valysite grindis and dulkes, porą lašelių kėnio ir tris lašelius bet kokio citruso ir prabėkite drėgna šluoste per visus namų paviršius. Tai ypač naudinga dabar, kai aplink siaučia ligos.
🌲Kėnis nuostabiai atsiskleidžia pirtyje! Tik nesugadinkite eterinio aliejaus lašindami jį tiesiai ant karštų akmenų! Aukštoje temperatūroje eteriniai aliejai smilksta ir išskiria kancerogenus, tad tada jau geriau visai neužsiimti tokia „terapija“. Pirtyje eteriniai aliejai naudojami tausojančiu rėžimu – t.y. į skardinį, aliuminį dubenėlį įpilamas šiltas vanduo, dosniai įlašinama eterinių aliejų ir šis „garintuvas“ pastatomas šilčiausiame pirties kampe. Eterinių aliejų aromatas labai greitai užpildo pirtį ir lepina jūsų kvėpavimo takus. Pirtyje rekomenduoju bandyti kėnio ir eukalipto arba kėnio ir pipirmėčių duetą. Sumoje, šilto vandens dubenėlyje turėtų plūduriuoti apie 20 lašų eterinių aliejų.
🌲Besiskundžiantiems sąnarių, raumenų skausmais verta išbandyti įtrynimų mišinį:
50ml augalinio aliejaus (migdolų, alyvuogių, sezamų ir pan.)
8 lašeliai kėnių eterinio aliejaus
4 lašeliai ramunėlių eterinio aliejaus (tinka tiek romėniška, tiek germaniška rūšis)
3 lašeliai rozmarino eterinio aliejaus
Šis mišinys šildo, gerina kraujotaką, mažina skausmą, uždegiminius procesus. Juo lokaliai reikėtų tepti skaudamas vietas kelis kartus per dieną.
🌲Turintiems jautrią šlapimo pūslę ar šlapimo takus rekomenduojama atlikti sėdimąsias voneles su saujele druskos ir trimis-keturiais lašeliais kėnių aliejaus. O po vonelių įtrinti pilvo apačią tokiu mišiniu:
20ml augalinio aliejaus
2 lašeliai ramunėlių eterinio aliejaus
4 lašeliai kėnių eterinio aliejaus