Kvapni vasaros vaistinėlė

rugsėjo 19 Aromaterapija

Levandų žiedų vanduo (hidroliatas)
Tai priemonė, kuri privalo ne tik įšokti į atostogų krepšį, bet ir amžiams apsigyventi namų vaistinėlėje.Tai “must have” visoms šeimoms, kuriose yra vaikų! Nieko universalesnio ir švelnesnio šiame pasaulyje nėra!

Kas tas hidroliatas?
Distiliuojant eterinius aliejus vandens garų distiliavimo principu, hidroliatas išsiskiria, kaip šalutinis distiliacijos produktas. Labai paprastai sakant – tai distiliuotas vanduo su labai labai nedideliu kiekiu eterinio aliejaus (šiuo atveju levandų). Paprastai hidroliato koncentracija yra tokia: 1 l vandens – 0,02 g eterinio aliejaus. Kūdikiška, homeopatinė koncentracija, todėl jį galima drąsiai naudoti ant odos nuo pat pirmų gyvenimo dienų.

Kuo naudingas hidroliatas?
1. Iššutusiai, sudirgusiai, išbertai odelei raminti. Ypač gerai veikia užpakaliuko iššutimus, sauskelnių dermatitą, prakaitinę. Tiesiog purkškite tiesiai ant pažeistos odelės. Rezultatas matomas labai greitai.
2. Ramina ir vėsiną saulėje nudegusią odą (levanda turi savybę stebuklingai „ištraukti“ karštį).
3. Atbaido uodus! Nepamainoma priemonė visai mažiems leliukams, kurioms kitos priemonės dar netinkamos (0-10 mėn. amžiaus).
4. Uodų ir kitų zvimbalų sukastai, niežtinčiai odai raminti.
5. Gydo akių infekcijas. Nesvarbu, ar akytė pūliuoja nuo gimimo, ar mažasis padauža įsitrynė kokių dulkių ir akytė traiškanoja – levandų vandenukas bus pirmas vaistas. Tiesiog sumirkykite vatos tamponėlį hidroliatu ir kelis kart dienoje valykite akytes.
6. Pirmoji pagalba nubrozdintai ar kitaip pažeistai odelei: malšina skausmą, saugo nuo infekcijos, skatina gijimą. (Visada turėkite rankinėje, keliaudami su mažaisiais į lauką).
7. Nepamainomas kelionių automobiliu metu: jei mažyliui karšta, jis tapo irzlus, neramus – „pašventinkite“ jį levandų vandenuku. Kvapas ramina, o eterinis aliejus vėsina.
8. Mamoms levandų hidroliatas puikiai pakeis veido toniką. Purkškite veidą po prausimosi, prieš tepant kremu. Ramina, vėsina, mažina uždegimus, bėrimus.
9. Ramina odą po depiliacijos ar skutimosi (vyrai tai įvertins!) Akimirksniu malšina sudirgimą, „žąsies odą“.

Levandų eterinis aliejus – vienas švelniausių ir universaliausių eterinių aliejų, tinkamų naudoti kūdikiams ir mažiems vaikams. Jaukus ir šiltas levandų kvapas ramina nervų sistemą, gerina miegą, tad gali būti naudingas vaikams (ir tėvams), kurie per atostogas patiria daug įspūdžių arba yra priversti miegoti ne savo namuose, ne savo lovelėje.

Kaip naudoti levandų aliejų miegui gerinti ir nervų sistemai raminti? (Rinkitės vieną iš šių būdų, nes naudojant viską kartu, bus per daug!)
1. Pakvėpinkite eteriniu aliejumi kambarį, kur miegos mažasis atostogautojas. Kadangi elektrinis eterinių aliejų garintuvas (difuzorius) tikriausiai nevyks atostogauti kartu su Jumis (o gal ir vyks?!),siūlau užlašinti penkis – šešis lašelius levandų eterinio aliejaus ant vatos tamponėlio ir padėti jį garuoti kur nors netoli Jūsų ir mažylio lovos. Kvapas netrukus pasklis visoje patalpoje.
2. Jei atostogų vietoje turite vonią, išmaudykite mažylį levandose! Primenu, kad gryno eterinio aliejaus į vonią lašinti negalima, jį būtina atskiesti druska (arbatinis šaukštelis) , pienu (pusė stiklinės) ar augaliniu aliejumi (arbatinis šaukštelis). Mažylio voniai pakanka 2-3 lašelių eterinio aliejaus. Jei turite tik dušą ir pliuškentis neišeis, įlašinkite 1 lašelį levandų aliejaus į mažylio plaukų-kūno prausiklį ir nuprauskite vaikutį juo nuo galvos iki kojų. Tai greitasis metodas, kuris tokio rezultato, kaip vonia nesuteiks, tačiau geriau nei nieko.
3. Greitoji pagalba miegui gerinti – įtrinkite mažylio pėdutes levandų aliejumi. Vienas lašelis vienai pėdutei. Super efektyvu.

P.S. Visi šie patarimai tinka ir suaugusiems, tik tokiu atveju, lašelių skaičių dauginkite iš trijų.

Taip pat levandų eterinis aliejus yra tikras odos draugas! Jis skatina odos gijimą ir regeneraciją, mažina skausmą, niežulį, tad labai padeda susižeidus, įsipjovus, nudegus, sukandus vabzdžiams. Ekstra atveju levandų aliejų galima lašinti gryną ant odos (tiesiai ant žaizdų, nudegimų, uodų/bičių įkandimų).

Jei netyčia nudegsite saulėje odą, įlašinkite levandų aliejaus į priemonę, kuria drėkinsite ir raminsite perštinčią odą (aš tam tikslui naudoju alavijo gelį). Efektą pajausite akimirksniu!

Arbatmedžio eterinis aliejus – antibakterinis, antivirusinis ir antigrybelinis preparatas visai šeimai. Šis gėris taipogi privalo apsigyventi ne tik vasaros, bet ir namų vaistinėlėje. Arbatmedžio aliejus tarnauja kaip pirmosios pagalbos aliejus esant odos pažeidimams, užkrėstoms, pūliuojančioms žaizdoms,nutrintai (nukasytai) odai ir pan. Taip pat tai pirmasis ir labai efektyvus “vaistas” atsiradus lūpų pūslelinei (tepkite tiesiai ant pūslelių).

Po vizito viešose pirtyse ir baseinuose labai mėgstu ištrinti visų šeimos narių pėdas arbatmedžio eteriniu aliejumi. Tai nuostabi prevencija pėdų odos ir nagų grybeliui!

Nepamirškite,kad aitrus arbatmedžio aromatas atbaido uodus ir erkes!Paprastas,greitas ir efektyvus naudojimo būdas yra užlašinti arbatmedžio aliejaus ant drabužių (kelnių klešnių galai,rankogaliai, ant pečių ir pan.). Dėmių šis eterinis aliejus nepalieka, tad lašinkite drąsiai tiek ant šviesių,tiek ant tamsių audinių.

Arbatmedžio eterinis aliejus vasarą taip pat padės netikėtai peršalus (o būna ir taip…). Pirmasis dalykas, kurį privalote padaryti, jei matote, jog peršti gerklę, varva nosis ar atsirado kosulys – įtrinkite pėdas arbatmedžio eteriniu aliejumi. Arbatmedžio aliejus stimuliuoja imuninę sistemą (įrodyta moksliškai) ir padeda organizmui kovoti su ligos sukelėju. Šis metodas tinkamas kūdikiams nuo 6 mėn. ir visiems vyresniems atostogautojams!

Skaudamai gerklei gydyti pasigaminkite super efektyvų skalavimo skystį. Druskos rasite bet kuriuose poilsio namuose ar viešbutyje, tad atostogų atveju tai tikrai įgyvendinamas variantas.

RECEPTAS:
1 šaukštas valgomosios druskos
5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus
Stiklinė šilto vandens

Eterinį aliejų užlašinkite ant druskos, o šią suberkite į šiltą vandenį. Išmaišykite ir skalaukite. Procedūrą reikia atlikti kelis kartus per dieną. Šis metodas yra NEREALUS ir super efektyvus!

P.S. Vaikams iki 6 metų nerekomenduojamas.

Užklupusiai slogai suvaldyti būtinai turėkite „Slogos ir kosulio baubuką“. Mano sūnui sloga visada atsiranda persimaudžius. Dažnai šią vasarinę slogą sukelia ne tai, kad vaikas sušalo vandenyje, bet tai, kad jis tame vandenyje turškėsi, nardė, gargaliojo ir pan. (tas pats nutinka ir vyrui, kuris griuvinėja į vandenį nuo burlentės). Į nosį patekęs vanduo dirgina ir sausina gleivinę, tad natūralu, jog ponia nosis ima gintis! O ginasi ji apvalydama savo jautrią gleivinę gleivėmis,kurias mes ir vadiname sloga.
Apie teisingą slogos gydymą ir “Slogos ir kosulio baubuko” skaitykite kituose mūsų straipsniuose.

Vasaros vaistinėlę būtinai papildyčiau ir mandarinų eteriniu aliejumi. Jis sprendžia dvi vaikiškas bėdas: amžinus nesklandumus su pilveliu ir …vaikiškas nuotaikų kaitas!

Pilvelis per atostogas streikuoja dažnai ir mandarinas yra vienas efektyviausių pagalbininkų šioje situacijoje. Šis eterinis aliejus tonizuoja virškinimo sistemą, gerina virškinimą, mažina dujų kaupimąsi. Mandarinų eterinis aliejus pagelbės užkietėjus viduriams (o tai dažnai nutinka pakeitus aplinką). Ką daryti?

Paimkite arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus ar bekvapio riebesnio kremo/kūno losjono, įlašinkite 2-3 lašelius mandarinų eterinio aliejaus ir pamasažuokite vaikui pilvelį. Šią procedūra reikėtų kartoti kelis kartus per dieną.

Lygiai tą patį reikia daryti, jei vaikas skundžiasi pilvelio skausmais ar dujų susilaikymu. Beje, toks masažas tinkamas ir patiems mažiausiems leliukams, kuriuos kamuoja pilvelio diegliai! Švelnus masažas, mamos ar tėčio rankų šiluma ir mandarinų eterinis aliejus daro stebuklus!

Prancūzų aromaterapeutai mandarinų eterinį aliejų pakrikštijo „vaikų gelbėtoju“, nes šis garsėja nuotaiką reguliuojančiomis savybėmis. Šis kvapnus pagalbininkas ypač tinka neramiems, hiperaktyviems, greitai pavargstantiems, nuolatos zyziantiems ir aplinka nepatenkintiems vaikams. Tokiu atveju mandarinų eterinis aliejus yra garinamas patalpose, kur vaikas miega/valgo/žaidžia, taip pat yra ruošiamos aromaterapinės vonios. Atostogų metu naudokite greitąjį metodą: įtrinkite mandarinų aliejumi vaiko pėdutes arba duokite šio aliejaus uostyti nuo servetėlės/vatos tamponėlio. Iš buteliuko uostyti šio aliejaus nerekomenduoju, nes jis baaaisiai skaniai kvepia saldainiais, mažasis gali sugalvoti paragauti,o tai nėra gerai!

Pasirinkusiems aktyvias atostogas, kai daug keliaujama pėsčiomis, į kelioninę rankinę rekomenduoju įsidėti pipirmėčių eterinį aliejų. Jis gelbsti pavargusias, patinusias pėdas ir blauzdas. Ką daryti? Į augalinį aliejų ar riebų kremą/losjoną įlašinkite 5-6 lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus ir masažuokite skaudamas kojas. Akimirksniu pajausite palengvėjimą, nes pipirmėčių aliejus šaldo, ramina, nuima skausmą ir tinimą. Šis metodas tinkamas tik nuo 7 metų! Kūdikiams ir mažiems vaikams pipirmėčių aliejus odos procedūroms nenaudojamas.

Gaivus ir vėsus pipirmėčių aliejaus aromatas yra tikras išsigelbėjimas kelionėse automobiliu, autobusu, laivu ar lėktuvu, kai netikėtai ima pykinti. Tiesiog inhaliuokite pipirmėčių aliejų tiesiai iš buteliuko ar nuo popierinės servetėlės. Tą patį galite daryti užklupus galvos skausmui. Štai kartais per mano ilgas paskaitas kuri klausytoja pasiskundžia,jog skauda galvą. Nedelsiant duodu jai buteliuką su pipirmėčių aliejumi ir po keliu minučių ji tvirtina, jog „akyse prašviesėjo“. Pamėginkite ir Jūs!

Štai tokia kelioninė vaistinėlė pagal mane 😉 Linkiu Jums įsimintinų atostogų ir nuostabaus laiko su šeima! Būkite sveiki ir laimingi!

Su meile,
Aromaterapeutė Giedrė Veličkienė

Visų straipsnyje minimų priemonių galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje.