Kvepiantis angelas sargas

rugsėjo 26 Aromaterapija

Kiekvieną rytą išleidžiant Arvyduką į mokyklą, duodu jam dėžutę su eteriniais aliejais ir prašau išsirinkti tą, kuris šiandien bus jo „kvepiantis angelas sargas“. Šiandien jis intuityviai išsirinko ravensarų eterinį aliejų ir jo pasirinkimas man pasirodė labai teisingas! Tikriausiai girdėjote, kad šiuo metu mūsų šalyje siaučia virusas, pasireiškiantis žiauriai stipria sloga, dažnu čiauduliu, užkimimu . Toks tipinis viršutinius kvėpavimo takus susargdinantis blogis. Tautvydas jau pasigavo šį „malonumą“. Tad Arvydo pasirinkta ravensara – labai „į temą“, nes tai tai yra vienas iš pačių stipriausių priešvirusinių eterinių aliejų iš visos mūsų kvapniosios šeimos.
Jei dar nebandėte šio nuostabaus, nekontaktinio peršalimo ligų profilaktikos metodo, kurį mes vadiname „kvapnūs apsauginiai angeliukai“, tai būtinų būtiniausiai pabandykite!!! Man labai keista, kad daugybė mamų žino šį metodą, bet jo nepraktikuoja, nes iš tų mamų, kurios praktikuoja mes nuolat girdime faktą, kad pradėjus lašinti eterinius aliejus ant drabužėlių, vaikų sergamumas gerokai sumažėjo! ? Mūsų kolektyvo Deivių vaikai net primena mums, savo mamoms, apie tai, kad užlašintume kvapnių lašelių – jie neįsivaizduoja, kaip galima išeiti į darželį ar mokyklą nepasikvėpinus eteriniais! Vaikams tai smagus žaidimas, o mums, mamoms – širdies ramybė.

Plačiau apie šį metodą:
Ant vaiko viršutinių drabužėlių (megztuko ar bluzono), pečių juostoje reikia užlašinti po lašelį grynų eterinių aliejų. Lašelis ant kairio petuko, lašelis ant dešinio. Taip pat galima lašinti aliejukus ant šalikėlio/skarelės ar medžiaginės užtrauktuko dalies. Nuo kūno šilumos eteriniai aliejai ims garuoti ir visą dieną saugos jūsų mylimuką nuo svetimų bacilų ir nenaudėlių ligų!
Kokie eteriniai aliejai tinka šiam metodui? Tinkamumo kriterijai pagal mus yra šie:
✔️ Eterinis aliejus neturi palikti dėmių ant drabužių – riebalinių dėmių nepaliks nė vienas eterinis, tačiau spalvines dėmes gali palikti apelsinų, mandarinų, greipfrutų eteriniai aliejai, kurie išgaunami iš ryškiaspalvių vaisių žievelių;
✔️ Eterinis aliejus tinkamas vaikams ir nedirgina kvėpavimo takų;
✔️ Eterinio aliejaus aromatas patinka Jūsų vaikui;

Dažniausiai mamos apsauginius angeliukus sukuria iš šių eterinių aliejų:

1. Levandų eterinis aliejus – jis tikrų tikriausiai gyvena kiekvienoje kvapnioje vaistinėlėje, jo aromatas patinka vaikams. Levanda švelniai antibakterinė ir antivirusinė, tuo pačiu ramina nervų sistemą, o tai labai naudinga tiems, kuriems šie metai darželyje ar mokykloje pirmieji. Tai nėra pats stipriausias „antigripinis“ aliejus, tačiau pradedantiesiems tikrai tinka.
2. Arbatmedis – amžina rudens/žiemos klasika. Nieko paprasčiau ir veiksmingiau nesugalvosi. Jei tik patinka arbatmedžio aromatas, tai tikrai galima jį sėkmingai naudoti nors ir kasdien.
3. Spindulinis ar citrinkvapis eukaliptai – antibakterinė ir antivirusinė, kvėpavimą lengvinanti, nosį atkemšanti šaltojo sezono klasika. Netinka vaikučiams su bronchine astma ar turintiems jautrius kvėpavimo takus.
4. Čiobrelis – nuostabiai kvepia pertusinu ir vaikyste, bet negailestingai atsikerta ligų sukelėjams! Vienas stipriausių priešvirusinių eterinių aliejų, puikiai stimuliuoja imunitetą.
5. Ravensara – tikras virusų baubas!!!Kvepia šiltai, lyg pipirais, prieskoniais, lyg švelniu eukaliptu. Itin dera su citrinų eteriniu aliejumi.
6. Rozalina – švelnioji klasikinio arbatmedžio giminaitė,ypač tinka jautriems, alergiškiems vaikučiams ir patiems mažiausiems pipiriukams.
7. Mišinys „Kvėpuok laisvai“ (arbatmedis, eukaliptas, levanda, čiobrelis, pipirmėtė ir rozmarinas viename buteliuke). Eterinių aliejų mišiniai (sinergijos) visada veikia stipriau, nei pavieniai aliejai, tad „Kvėpuok laisvai“ mišinukas yra vienas populiariausių mamų pasirinkimų. Netinka turintiems jautrius kvėpavimo takus, sergantiems astma.
8. Mišinys „Saldžių sapnų“ – jame gausu super turbo antibakterinės ramunėlės. Malonus aromatas. Raminantis poveikis.
9. Mišinys „Švelnus pūkelis“ – bene kvapniausias mūsų linijos produktas! Levanda, ramunėlė, citrina ir švelniausioji eukalipto staigeriana rūšis nepaprastai gardžiai kvepia, lengvina kvėpavimą, saugo nuo svetimų bacilų ir tikrai tikrai patinka net išrankiausiems kvapų gurmanams.
10. Citrina – bene vienintėlis citrusas, nuo kurio ant drabužių neliks spalvinių dėmių. Stipriai antibakterinės ir antivirusinės citrinos aromatas patinka visiems, ir mažiems ir dideliems. Vienintėlis minusas – šis aliejus labai lakus,t.y. greitai nugaruoja, todėl rekomenduojame maišyti jį su kokiu kitu, ilgiau išliekančiu eteriniu aliejumi – pvz. ravensarų.

Mažiems leliukams, kuriuos epidemijų metų ketinate neštis į viešumą, apsauginius angeliukus „tupdykite“ su levandų, rozalinų eteriniais aliejai. Taip pat ypač tinka eterinių aliejų mišinys „Saldžių sapnų“. Šie aliejai yra labai švelnių kvapų, nedirgina kvėpavimo takų, netonizuoja ir puikiai atlieka apsauginę funkciją! Eterinius aliejus leliukams rekomenduojame lašinti ant „marliuko“, migduko, žaisliuko ar autokėdutės stogelio

Suaugę žmonės, keliaudami į masinio susibūrimo vietas ar darbą sausakimšam ofise taip pat gali „pasitupdyti“ Angelus sargus ant pečių, skarelės, šalikėlio. O galbūt ant stilingo vilnos papuošalo, segės, pomanderio. Galite lašinti tuos pačius eterinius aliejus, kaip ir vaikučiams, o galite rinktis ir gerokai stipresnius, tinkamus tik suaugusiems: rozmariną ar pipirmėtę.

Dar kartą akcentuoju: naudojant šį metodą, GRYNUS eterinius aliejus lašiname ant drabužių, audinių, aksesuarų. NE ANT ODOS!!!

P.S. Kartais mamos skundžiasi, kad jų arbatmedžiu ar eukaliptu iškvėpintu vaikučiu visai nesidžiaugė pvz. darželio auklėtoja ar mokytoja. Neva eteriniai aliejai „smirda“, erzina aplinkinius ir tt. Tokiu atveju reikėtų gerbti kitus žmones ir rinktis švelnesnių kvapų aliejus. Tokie aliejai kaip rozalina, levanda, citrina ar mišinys „Švelnus pūkelis“ tikrai įtiks visiems!

Visus minėtus eterinius aliejus rasite www.samoningosmamos.lt

Išsamius kiekvieno eterinio aliejaus aprašymus rasite mano parengtame „Eterinių aliejų žinyne“: https://www.samoningosmamos.lt/straipsnio-kategorija/eteriniu-alieju-zinynas/

Taip pat eterinių aliejų įsigyti galite ir fizinėse mūsų ar mūsų partnerių parduotuvėse bene visoje Lietuvoje. Kontaktus rasite čia: https://www.samoningosmamos.lt/kur-isigyti/

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje mūsų produkcija į jūsų namus gali atkeliauti kartu su kitais būtiniausiais kasdieniais pirkiniais per BARBORA.LT

Jei kyla klausimų dėl teisingo eterinių aliejų naudojimo ar pasirinkimo, rašykite mums FB žinutę arba laišką el.paštu info@samoningosmamos.lt
Taip pat galite skambinti telefonu 867488421
Mielai konsultuojame ir atsakome į visus visus klausimus!

Būkite sveiki ir laimingi!
Su meile,
Giedrė