Mamos irgi serga!

lapkričio 25 Aromaterapija

Mamos kartais irgi serga! Po savaitės, praleistos ligoninėje su Tautvydu, mane pačiupo kažkoks kataras. Nesu pratusi blogai jaustis, todėl paprasčiausia sloga ir gerklės skausmas tapo tikra kančia (kaip kokiam vyrui)   Namų vaistinėlėje neturiu nei jokių gerklės purškalų, nei pastilių, nei nosį atkemšančių lašų. Visas arsenalas glūdi kvapnioje vaistinėlėje. Apie tai šiandien ir papasakosiu, nes tikrai dažnai klausiate, kaip numalšinti gerklės skausmą ir padėti sau neįsisirgti.
Skaudamai gerklei vaistas nr. 1 yra skalavimai su druska. Senas geras metodas. Tik aš į tą druską dar lašinu antibakterinių eterinių aliejų. Anksčiau dažniausiai rinkdavausi tiesiog arbatmedį – jis niekad nenuvilia. Stipriai antibakterinis, priešvirusinis aliejus. Tik tiek, kad skonis jo ne itin Deiviškas. Pernai kažkur perskaičiau, kad gerklės skausmui malšinti ir ryklei dezinfekuoti labai tinka žaliųjų citrinų eterinis aliejus – išbandyta, tikrai fainas ir skanus variantas. O šį kart gydausi su visiškai netikėtu reikalu – eterinių aliejų mišiniu „Saldžių sapnų!“. Vakar visą arbatmedžio likutį sulašinau vaikams į vonią, tad savo skalavimams čiupau tai, kas buvo po ranka. Galiu pasakyti tik tiek, kad ramunėlė tikrai daro stebuklus! Po vakarykščių aromaterapinių skalavimo procedūrų man tikrai pagerėjo. „Saldžių sapnų!“ mišinys sudarytas iš ramunėlių, levandų ir frankinsenso eterinių aliejų. Sukurtas jis galvojant apie ramų miegą, tačiau mūsų kolektyvo Deivės jau seniai atrado ir kitų panaudojimo galimybių (vis kaupiuosi parašyti apie tai MEGA straipsnį – pažadu, greitai bus). Į šaukštą valgomosios druskos lašinau 5 lašelius mišinio „Saldžių sapnų!“, kvepiančią druską subėriau į stiklinę šilto vandens ir gerai išmaišiau. Paruoštu mišiniu skalavau gerklę ir burną visą dieną, kai tik prisimindavau tai padaryti. Rezultatas: šiandien man beveik neskauda gerklės, liko tik erzinantis kutenimas. Tą kutenimą labai greitai nuramina kvapnusis balzamas „Kranklys“. Šį jau esu išbandžiusi anksčiau, kai po paskaitų, seminarų ir kitų darbų, kai reikia tiesiog daug kalbėti, užkimdavau. „Krankliu“ galima įsitrinti kaklą ir krūtinę prieš miegą. Šį vakar būtinai taip ir darysiu. Kodėl nedariau vakar? Todėl, kad vakar kaklo įtrynimams pasiskolinau iš Tautvydo „Dantukų fėją“. Jos sudėtyje irgi yra ramunėlių eterinio, kuris pasižymi skausmą ir uždegimą malšinančiomis savybėmis. Prieš miegą tiesiog išsitryniau kaklą „Dantukų fėja“. Įdomumo dėlei pridursiu, kad „Dantukų fėja“ man labai padėjo ir pačioj jaunystėj, kai dygo protiniai dantys, o mano vyrą Remigijų šis švelnus aliejų mišinys kartą išgelbėjo, kai po skrydžio propeleriniu lėktuvu jam siaubingai užgulė ir skaudėjo ausis. Buvome užsienyje ir daugiau jokių vaistų neturėjome. Taigi tiesiog kelis kartus ištrynėme išorinę ausį ir odą aplink su „Dantukų fėja“ ir netrukus jam tikrai pagerėjo! Jei Jūsų vaikai jau ūgtelėję ir „Dantukų fėja“ negyvena kvapnioje vaistinėleje, galite pasigaminti panašų mišinuką pačios. Tam reikia augalinio aliejaus (migdolų, kokosų, alyvuogių ar bet kokio kito) ir ramunėlių eterino aliejaus ar mišinuko „Saldžių sapnų!“ – šis, tikiu, jau rado vietą kiekvienuose namuose. Į 20ml augalinio aliejaus įlašinkite 6 lašus ramunėlės ar „Saldžių sapnų!“ ir turėsite nepaprastą, skausmą ir uždegimą malšinantį preparatą, kurį reikėtų naudoti išroriškai kas porą valandų.
Dar vakar prieš miegą įsitryniau padus su čiobrelių eteriniu aliejumi. Paskutiniu metu kažkaip labai jį pamėgau. Čiobrelių aromatas man labai primena vaikystę, pertusiną, arbatą su medum, kurią mama ruošdavo, kai susirgdavau. Čiobrelių eterinis aliejus ne tik palankiai veikia kvėpavimo sistemą, bet yra ir nuostabus imunostimuliatorius. Neveltui šis vertingas aliejus užima garbingą vietą ir mūsų naujame imunitetą žadinančiame mišinyje „Neįveikiamas skydas“ ir visus populiariumo rekordus sumušusiame balzame nuo kosulio „Kranklys“. O pėdų įtrynimai, tikriausiai žinote, yra vienas geriausių būdų pažadinti miegančią imuninę sistemą. Padai yra bene vienintėlė kūno vieta, kur galima tepti grynus, neskiestus eterinius aliejus. Per padų odą eterinių aliejų molekulės į organizmo kraujotaką ir limfinę sistemą patenką stebėtinai greitai: per 5-7 minutes! Sergant padus rekomenduojama įtrinti arbatmedžių, eukaliptų, čiobrelių, citrinų, rozmarinų (tinka tik suaugusiems) eteriniais aliejais.
Sergant, bet nekarščiuojant, dar labai sveika pasikaitinti aromaterapinėje vonioje. Vakar to nepadariau, nes užmigau migdydama vaikus ir prabudau apie vidurnaktį. Pakako jėgų tik nusivalyti makiažui, žaibo greičiu nusiprausti po dušu Apie aromaterapines vonias ir jų naudą jau esu rašiusi anksčiau: https://bit.ly/2Ki0G0y
Visą naktį miegamajam garavo rozalinų eterinis aliejus. Jis ne tik padėjo man greičiau sveikti, bet ir saugojo mano berniukus ir vyrą, kad neužsikrėstų Dievinų rozalinų aliejų, nes jį drąsiai galima garinti nakties metu – švelnus aromatas netrikdo miego.
Na ir dar, ką šiandien iš pat ryto padariau, kad apsaugoti savo vyrukus, tai pastačiau ant visų namuose esančių praustuvių antibakterinį muilą su arbatmedžio aliejumi – „Australiška švaros inspekcija“. Eterinių aliejų garinimas, namų vėdinimas ir rankų plovimas yra patikrinti būdai, padedantys apsisaugoti nuo plintančios infekcijos.

Išlikite sveikos, mielos mamos! O jei jaučiate, kad kabinasi kažkokia zaraza, nepamirškite, kad kvapniose vaistinėlėse turite nepaprastų pagalbininkų! Jei nesate tikros, kaip juos naudoti – parašykite arba paskambinkite mums – mielai patarsime, ką galite padaryti su turimomis atsargomis. Vakar viena mama atsiuntė nuotrauką su turimais eteriniais aliejais ir jų mišiniais ir paklausė, kaip geriausiai gali išnaudoti turimas gėrybes susirgus. Mums nepaprastai patiko toks konsultacijos modelis! Mačiau, kad administratorė Rita surašė trumpą instrukciją ką kada garinti, kuo tepti padus, kuo skalauti gerklę, ką inhaliuoti ir pan. Ir mums paprasta ir jums patogu!
Jūsų klausimų laukiame FB žinutėmis, el.paštu info@samoningosmamos.lt arba telefonu +370 674 88421 – atsilieps tikra kvapų fėja Rita. Kauno parduotuvėlės Deives galite pakalbinti tel. 867557955.

Siunčiu bučkį ir linkiu geros dienos!
Giedrė