Pagalba karščiuojančiam ligoniukui

sausio 7 Aromaterapija

Savaitgalį susirgo mūsų vyresnėlis Arvydas. Pirmokas serga labai retai, tačiau jau kai serga, tai serga sunkiai: labai aukšta temperatūra, galvos ir kaulų skausmai, mieguistumas. Gerai, kad paprastai liga ilgai neužtrunka, nes mes Arvydukui nuo mažens leidžiame sveikti natūraliai, be reikalo nenaudojame vaistų nuo karščiavimo, stengiamės gydyti natūraliomis priemonėmis. Baigdama universitetą rašiau darbą apie karščiuojančių vaikų slaugą ir literatūroje radau labai įdomų tyrimą, kurio rezultatai teigė, jog per anksti pradėjus mažinti kūno temperatūrą medikamentais vaikas „įsiserga“. O jei antipiretikus (vaistai nuo karščiavimo) vaikas gauna anksčiau, nei temperatūra pasiekia 38.5 °C, tai išvis darome jam meškos paslaugą, nes priešinamės natūralioms imuninės sistemos reakcijoms. Logiška: kūno temperatūra kyla tam, kad nukenksmintų ligos sukelėją. Jei mes nepasitikime šiuo tobulu mechanizmu ir puolame mažinti karščiavimo, tai savaime suprantama, jog ligos sukelėjas įsisiautėja. Slaugydama savo vaikus ne kartą įsitikinau, kad visada, kai sutryznioju ir duodu vaistus nuo karščiavimo anksčiau, nei iš reikėjo, mažylių ligos užtrunka ilgiau. Todėl dabar, jei matau, kad karščiuojantis vaikas laikosi neblogai, nėra pernelyg vangus ir mieguistas, geria daug skysčių – karščiavimo mažinti neskubu. Aišku, proto ribose. Jei termometras rodo daugiau, nei 39 laipsnius, vaistus nuo karščiavimo duodu nedelsiant. Akcentuoju, kad taip drąsiai elgtis ir neskubėti malšinti karščiavimo gali tik tos mamos, kurių vaikas karščiuoja ne pirmą kartą ir mama yra tikra, jog vaikui nebūna karščiavimo traukulių!
Šiandien pagalvojau, kad pasidalinsiu info apie priemones, kurios pirmąją ligos dieną labiausiai padėjo sergančiam Arvydui. Tikiu,kad ši info bus naudinga ir jums!
💊Galvos skausmus karščiuojant puikiai mažina vėsūs kaktos kompresai su pipirmėčių ir/arba „Saldžių sapnų“ eteriniais aliejais. Tiesiog pripilkite į dubenį kuo šaltesnio vandens, įlašinkite 6-8 lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus ar mišinio „Saldžių sapnų“. Galite ir pamaišyti šiuos aliejus tarpusavyje lygiomis dalimis – sinergija visada veikia stipriau. Suvilgykite medvilninę skepetaitę kvepiančiu vandeniu ir dėkite ant ligoniuko kaktos. Keiskite kas porą minučių. Kadangi Arvydukas su aromaterapija auga nuo gimimo, tai aš drąsiai dariau kur kas rimtesnę procedūrą: įtryniau vaiko kaktą ir smilkinius keliais lašeliais GRYNO, neskiesto mišinio „Saldžių sapnų“ ir tada dėjau vėsius kompresus su pipirmėte. Maždaug po 15 minučių Arvydukas pasakė, kad galvytės nebeskauda, nors termometras vis dar rodė 38.8 °C. Eterinių aliejų mišinyje „Saldžių sapnų“ yra levandų, ramunėlių ir frankinsenso eteriniai aliejai, kuriuos esant reikalui, galima drąsiai tepti neskiestus tiesiai ant odos, nesibaiminant jos sudirginti. Šis mišinys tinka net ir visai mažiems vaikučiams, o štai pipirmėtės nerekomenduojama naudoti jaunesniems, nei trijų metų pupuliukams.
💊Dieną, kai mažasis brolis siautėjo aplink, garintuve pakaitomis nuolat garinome arbatmedžių, spindulinių eukaliptų, citrinų, čiobrelių eterinius aliejus, kurie laikomi pačiais stipriausiai antiseptikais. Šie eteriniai aliejai puikiai valo orą nuo bakterijų ir virusų ir neleidžia apsikrėsti kitiems šeimos nariams. Šventai tikiu, kad garintuve garuojantys eteriniai yra pati veiksmingiausia ligų profilaktikos priemonė! Stipriai antibakterinis ir antivirusinis arbatmedis ar eukaliptas ne tik saugo kitus šeimos narius, bet ir palankiai veikia sergančiojo kvėpavimo takus, lengvina kvėpavimą, atkemša nosį. Taip pat stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda sveikti.
💊Mažyliui Tautvydui užmigus, šalia Arvyduko lovos pastačiau garintuvą su 10 lašelių pipirmėčių eterinio aliejaus. Kodėl palaukėme, kol Tautvydas užmigs? Pipirmėtei jis dar per jaunas 10 lašelių pipirmėtės yra super stipriai kvepianti, TURBO galios aromaterapijos dozė, kuri skatina prakaitavimą ir padeda karščiui greičiau nukristi. Garintuvui skleidžiant šaltą, sodrią pipirmėčių miglą Arvydukas labai greitai pasakė, kad jam darosi karšta ir kaista skruostai (netrukus jie paraudo). Tiesa, kartu su šia pipirmėčių terapija vaikui reikia duoti gerti šiltų skysčių. Po kelis gurkšnelius kas porą minučių. Žinau, žinau, visi vaikai priešinasi skysčių girdymui ir sako, kad nenori, kad apsivems, kad neskanu ir pan., bet atraskite savo būdą! Mūsų būdas yra nustatyti žadintuvą, kad skambėtų kas 2-3 minutes ir išgirdus signalą be jokių kalbų reikia išgerti porą gurkšnelių šiltos žolelių arbatos. Džiaugiuosi, kad šis metodas vis dar veikia. Kai Arvydas buvo visai mažytis, tai sergančiam arbatėles ar šiltą vandenį girdydavau jam iš 20 ml švirkšto (be adatos, aišku) – jam būdavo labai linksma, o aš džiaugdavausi, kad be prievartos sugirdau jam reikiama kiekį skysčių Grįžtant prie garintuvo su pipirmėte: pakanka pagarinti šį super stiprų aliejų 15-20min. – tai daugiau, nei pakankamai. Kvapas labai intensyvus, o poveikis galingas, tad nepersistenkite. Pipirmėčių aliejus netinka vaikams iki 3 metų, sergantiesiems astma, epilepsija, turintiems aukštą kraujospūdį ar jautrius kvėpavimo takus. Ir dar: niekada nepalikite pipirmėčių aliejaus garuoti per naktį. Intensyvus aromatas blaškys miegą, o mentolis, kuris dominuoja šiame eteriniame aliejuje gali dirginti kvėpavimo takus. Žodžiu pasiterapinkite prieš miegą, numuškite temperatūrą ir keliaukite miegoti išvėdintame kambaryje. Tiesa, po šios procedūros Arvydukui temperatūra visiškai nenukrito, tik šiek tiek sumažėjo, tačiau savijauta pagerėjo ir tai padėjo mums atitolinti antipiretikų naudojimo pradžią!
💊Prieš nakties miegą ligoniuko pėdutes įtryniau arbatmedžių, čiobrelių ir citrinų eterinių aliejų mišiniu. Šie trys eteriniai aliejai garsėja stipriomis imunitetą stimuliuojančiomis savybėmis. Trijų lašelių pakako abiems pėdutėms. Dar nepatyrusioms aromaterapijos praktikėms primenu, kad padai yra vienintėlė kūno vieta, kur drąsiai galima tepti GRYNUS, NESKIESTUS eterinius aliejus be pavojaus sudirginti odą. Per padų odą eterinių aliejų molekulės labai greitai prasiskverbia į mūsų kraujotaką ir limfinę sistemą ir per 90 minučių, kurias cirkuliuoja mūsų organizme, jos atlieka savo gerąjį darbą. Vėliau, metabolizuotos kepenyse, pasišalina iš organizmo su iškvepiamu oru, prakaitu, šlapimu.
💊Nakčiai į garintuvą įlašinau švelnų, bet galingą rozalinų eterinį aliejų. Šis švelniai kvepiantis stebuklas ne tik nuostabiai valo orą, bet ir lengvina kvėpavimą ir netgi gerina miegą. Linalolis, vienas iš pagrindinių šio eterinio aliejaus cheminių komponentų, ramina nervų sistemą.

Žiūrėsim, kaip mums seksis šiandien. Kolkas jokie simptomai apart karščiavimo ir gerklės skausmo „neišlindo“. Jei tik jums bus įdomu, būtinai pasidalinsime savo sveikimo istorija ir naudotomis priemonėmis.

P.S. Skaitant šį tekstą, jums tikriausiai kilo klausimas ar ne per daug eterinių aliejų naudojau per vieną dieną. Tai patikinsiu, kad šitokių kiekių ir dozių tikrai nenaudojame kasdien – tai būtų labai neprotinga, nes nesaikingai naudojami eteriniai aliejai gali rimtai pakenkti sveikatai. Tokias dideles, „smūgines“ dozes naudojame tik tada, kai vaikai serga ir tik pačiomis pirmomis ligos dienomis. „Sugriebiame“ nenaudėlę ligą, o tada jau pribaigiame ją švelnesniais metodais Pradedantiesiems aromaterapijos praktikams labai siūlau pasiskaityti straipsnį apie aromaterapijos saikingumą: https://www.samoningosmamos.lt/mamu-straipsnis/aromaterapija-kaip-neperdozuoti/

P.S. Nuotraukoje šalia išdykėlio Tautvydo garuoja naujasis garintuvas „UFO“, kurį jau rasite mūsų spalvingoje e.parduotuvėje ir firminėje parduotuvėje Kaune

Likite sveiki!
Giedrė