Peršalimo ligų profilaktika natūraliomis priemonėmis

Atėjus rudenėliui ir ligų sezonui (tfu tfu tfu, būkit visi apsaugoti nuo jų) dalinamės fantastiškais aromaterapijos receptais ligoms nenaudėlėms atbaidyti! Pasigaminkite, naudokite ir dalinkitės šiuo gėriu su artimaisiais.

1. Antibakterinis oro gaiviklis patalpų orui valyti (ir aromatizuoti)

10 lašelių arbatmedžio eterinio aliejaus
10 lašelių eukalipto (spindulinio) eterinio aliejaus
25 lašeliai citrinžolės eterinio aliejaus
100 ml vandens

Eterinius aliejus sulašiname į buteliuką ir sumaišome su vandeniu.
NAUDOJIMAS: Profilaktiškai purkškite namuose vieną – du kartus per dieną. Puikiai valo namų orą,stabdo virusų ir bakterijų dauginimąsi.Jei sergate – naudokite visą dieną kas dvi valandas. Geriausiai naudoti išvėdinus patalpas. 6-7 papurškimai viename kambaryje. Aš mėgstu papurkšti ir eiti miegoti tame kambaryje. Labai gera sanatorija! Atsikeli – nei slogos,nei kosulio kaip nebūta 🙂
Idealios laikymo sąlygos būtų tamsaus stiklo buteliukas su purkštuku.Jei tokio neturite – tiks ir paprasčiausias gėlių purkštuvas, tik nepamirškite, kad plastikas keičia vandens ir eterinių aliejų savybes, tad priemonę reikės sunaudoti greitai.
Stikliniame buteliuke toks mišinys nuostabaus kvapo ir savybių nepraranda maždaug 12 mėnesių.

Pagamintą oro gaiviklį galite įsigyti ČIA.
Rinkinį oro gaiviklio gamybai, kurį sudaro reikalingi aliejai ir stiklinis buteliukas su purkštuku galite įsigyti ČIA.

Tokį purškaliuką galite padovanoti darželio auklėtojoms, kad karts nuo karto purkšteltų grupėje, vaikai tikrai sirgs mažiau!!! Visoms bakterijoms bus AMEN Išbandyta ir patikrinta su nuosavais vaikučiais? Beje, kas bijo dėl alergijų ir astmos priepolių – pabandykite nedidelį kiekį priemonės! Mano vaikučio darželio grupėje buvo berniukas su ganėtina sunkia astmos forma, bet į šią priemonę, ačiū Dievui, nereaguoja. Žinoma, visada reikia būti atsargiems.

 

2. Aliejų mišinys „Baubukas“ (aliejukas nuo slogos ir kosulio)
20 ml bazinio aliejaus (geriausiai tiktų migdolų aliejus)
6 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus

Jau pagamintą „Baubuką“ galite įsigyti ČIA.

Priemonės, reikalingos gamybai:

Migdolų aliejų rasite ČIA.
Arbatmedžio eterinį aliejų rasite ČIA.

Šiuo mišiniu tepkite nosies gleivinę (šnerves iš vidinės pusės) visą dieną,kas porą valandų. Poveikis tiesiog stebuklingas! Jei susigriebsite tik prasidedant slogai – pasveiksite per porą dienų. LAŠINTI Į NOSĮ GRIEŽTAI NEREKOMENDUOJAME!
Šį aliejuką galite naudoti ir kosėjant. Tiesiog ištrinkite mišiniu krūtinę, nugarą, plaučių srityje (taip, kaip darome su vaistinėje parduodamais eukalipto tepalais).
Dėmesio! Dažnai mamos klausia ar galima „Baubuku“ nosytę patepti kasdien, išleidžiant vaiką į darželį. Atsakymas NE. Jei slogos nėra, tepti negalima. Nelepinkite imuninės sistemos, organizmas su ligos sukelėjais turi kovoti pats.

Išleidžiant vaiką į darželį, galite panaudoti mūsų stebuklingą burtą – patupdyti angelus sargus vaikui ant pečių 🙂 Skamba įdomiai? Instrukcija, kaip tai padaryti:
Užlašinkite pasirinkto GRYNO eterinio aliejaus ant vaiko drabužėlių, pečių juostoje. Nuo kūno šilumos eterinis aliejus garuoja ir visą dieną saugo Jūsų brangenybę nuo oro lašiniu būdu plintančių infekcijų. Nuostabus būdas!
Angeliukams patupdyti rinkitės šiuos eterinius aliejus: spindulinis eukaliptas, arbatmedis, citrinkvapis eukaliptas, mišinys „Kvėpuok laisvai!“, levanda, citrina, japoninis laurenis. Šie eteriniai aliejai nepalieka dėmių ant drabužėlių, gardžiai kvepia ir yra nepakeičiami ligų sezono metu.

Daugiau informacijos apie kiekvieną eterinį aliejų galite rasti ČIA.

3. Imuniteto aktyvavimas

Jei matote, kad mažylis jau ant ligos slenksčio (paraudę akytės, dingo apetitas, prasideda sloga, kosulys) – ištrinkite padukus GRYNU arbatmedžio eteriniu aliejumi. Užteks vieno lašelio kiekvienai pėdutei. Tai kuo geriausias imuninės sistemos aktyvatorius . Tinka mažyliams nuo 6mėn. ir visai šeimai.

4.  Kvapnios maudynės (lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą, stimuliuoja imunitetą)

Arbatmedžio eterinį aliejų taip pat galite lašinti į vonią. Nepamirškite, jog eteriniai aliejai netirpsta vandenyje, tad juos būtina skiesti. Jei vaikučio odelė normali, nejautri: imkite šaukštą valgomosios druskos, užlašinkite ant jos arbatmedžio eterinio aliejaus ir berkite į vonią (leliukams iki 6 mėn. pakaks 1-2 lašiukų, vyresniems nei 6mėn. mažyliams – 2-3 lašiukų, metinukams ir vyresniems 3-5 lašeliai).
Jei vaikučio odelė sausesnė, jautri – eterinį aliejų lašinkite į stiklinę karvės pieno ir pilkitę mišinį į vonią.
Jei odelė atopinė, pleiskanojanti – eterinį aliejų lašinkite į šaukštą augalinio aliejaus.

5. Garinimas patalpose (neleidžia plisti infekcija, lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą)

Eterinius aliejus taip pat galite garinti patalpose. Tokiu būdų išvalysite orą nuo mikrobų ir virusų ir apsaugosite šeimą nuo infekcijos plitimo. Garinimui labiausiai tinka spindulinis ar citrinkvapis eukaliptai, arbatmedis, mišinys „Kvėpuok laisvai“, pušis, citrinų, japoninio laurenio, žaliosios citrinos ir kt. eteriniai aliejai.
Aliejus geriausia garinkite elektriniame eterinių aliejų garintuve, taip maksimaliai išsaugomos aliejų terapinės savybės.

Elektrinių garintuvų galite įsigyti ČIA.

6. Namų valymas (neleidžia plisti infekcijai)

Naudokite eterinius aliejus plauti ir valyti namams. Į vandenį, kuriuo valysite grindis, įlašinkite 8-10 lašų pasirinkto aliejuko (skiesti nereikia). Tai puiki antibakterinė priemonė. Stabdo infekcijų plitimą, labai tinka, kai namuose yra ropojančių, ant grindų žaidžiančių mažylių. Namams valyti labiausiai tinka citrinžolių (nerealiai kvepia!!!) eterinis aliejus ir arbatmedis (super dezinfekuojantis).

7. Kvapnus antibakterinis muilas rankoms

Ir dar: galite pasigaminti stebuklingą antibakterinį muilą! Nusipirkite 200 ml bekvapio skysto muilo ir įlašinkite 20 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus. Labai puikiai dezinfekuoja rankytes, tinka kasdieniam naudojimui, ypač tada, kai visą dieną čiaudom,kosėjam . Muilą pakvėpinti galima citrinų, japoninio laurenio, arbatmedžio, spindulinio eukalipto, levandų eteriniais aliejais. Gardžiai kvepės ir puikiai apsaugos nuo infekcijų plitimo.

Eterinių aliejų galite įsigyti ČIA.

Būkite visi sveiki ir laimingi!
Su meile,
Sąmoningos mamos

Jei norite asmeninio patarimo ar atsakymo į klausimą – susisiekite su mumis FB arba samoningosmamos@gmail.com

P.S. Šis tekstas yra autorinis, todėl būtume dėkingos jei pasidalinate šia informacija – nurodykite šaltinį. Ačiū už supratingumą?