Pušų eterino aliejaus savybės ir naudojimas

Lotyniškas pavadinimas: Pinus sylvestris

Pušų eterinis aliejus išgaunamas iš pušų spyglių ir kankorėžių. Gaivinantis gamtos, žalumos, pušyno, sakų aromatas ramina ir nuteikia poilsiui, atsipalaidavimui.

Dažną mūsų traukia pušynas: harmoninga, švari aplinka. Pasivaikščiojimas pušyne padeda pamiršti nuovargį, stresą, atgauti jėgas. Tokiomis pačiomis savybėmis pasižymi ir pušų eterinis aliejus.

Jis itin tinka daug dirbantiems, streso kamuojamiems žmonėms. Nuostabi dovana užsiėmusiam, daug pareigų ir atsakomybių turinčiam žmogui. Ypač šį aliejų vertina vyrai!

Pušų eterinis aliejus labai naudingas sergantiems kvėpavimo takų ligomis: bronchitu, laringitu, gripu. Tai stiprus antiseptikas, lengvina kvėpavimą, apvalo nosį, bronchus, plaučius. Mažina uždegiminius procesus.

Labai tinka garinti peršalus. Galima maišyti su citrinų eteriniu aliejumi: kartu šie aliejai nuostabiai kvepia ir stiprina vienas kito poveikį.

Pušų eterinis aliejus dažnai naudojamas masažams: malšina reumatoidinio artrito, podagros, neuralginius skausmus, atpalaiduoja persitempusius raumenis, gerina kraujotaką.

Tai vienas švelniausių, sveikiausių, ramiausių eterinių aliejų, labai retai sukelia nepageidaujamus poveikius, tad puikiai tinka naudoti visai šeimai.

Linksmas patarimas: dažnas mūsų šv. Kalėdų laikotarpiu namuose puošia dirbtinę eglutę (ir apgailestauja, kad ši nekvepia kaip natūrali miško gražuolė). Pasigaminkite vandeninį purškalą su pušų aliejumi ir pakvėpinkite savo dirbtinę gražuolę. Nuostabi Kalėdinė nuotaika garantuota! ?

 

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.