Ravensarų (aromatinių) eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Ravensara – maloniai kvepiantis eterinis aliejus, švelnus net mažiausiems vaikučiams, tačiau negailestingas peršalimo ligoms, viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, slogai, bronchitui, sinusitui ir pan. Puikiai stimuliuoja imuninę sistemą, didina natūralų organizmo atsparumą. Dažniausiai naudojamas elektriniuose garintuvuose – stebuklingai valo patalpų orą nuo oro lašiniu būdu plintančių infekcijų, lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą. Galima naudoti inhaliatoriuose, lašinti į vonią (gerai praskiedus, nes gali dirginti odą). Aromatas – šiltas, švelnus, eukalipto, kamparo, gal kiek cinamono… ?
Mums labai patinka lašinti šį aliejuką vaikams ant drabužėlių, pečių juostoje, kai išleidžiam į darželius ar mokyklas – tai, kaip „apsauginiai angeliukai“, neprileidžiantys artyn svetimų bacilų ?

Panaudojimo galimybės

 • Garinkite patalpose, naudojant elektrinį eterinių aliejų garintuvą. Įlašinkite 6-8 lašelius, jei garinsite dieną arba 4-6 lašelius, jei garinsite nakties metu. Šis aliejus puikiai valo patalpų orą nuo patogeninės mikrofloros ir neleidžia plisti infekcijai.
 • Sirguliuojančiam vaikučiui paruoškite aromaterapinę vonią su ravensarų eteriniu aliejumi. Dėmesio! Niekada nelašinkite gryno (neskiesto) eterinio aliejaus į vonią.
  Jei odą normali: paimkite arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, užlašinkite ant jos reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir suberkite kvapnią druską į vonią.
  Jei oda sausa, jautri, arba norite ją palepinti: paimkite pusę stiklinės pieno, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite kvapnų mišinį į vonią.
  Jei odą itin sausa, pleiskanojanti, atopinė – paimkite šaukštą augalinio aliejaus, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite aliejų mišinį į vonią.
  Kvapnioje vonioje rekomenduojame maudytis 10-15min.,kad eteriniai aliejai pilnai patektų į organizmą ir jaustumėte terapinį efektą.

Eterinių aliejų lašelių skaičius pagal amžių:
0-3mėn. kūdikiai – 1 lašelis
3-6 mėn. kūdikiai – 1-2 lašeliai EA
6-12 mėn. kūdikiai – 2-3 lašeliai EA
1-3 metų vaikučiai – 2-4 lašeliai EA
3-7 metų vaikučiai – 3-5 lašeliai EA
7-12 metų vaikai – 4-6 lašeliai EA
Vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiems 5-10 lašelių EA.

 • Sirguliuojančiam ar silpnos imuninės sistemos vaikui prieš miegą įtrinkite padukus GRYNU (neskiestu) ravensarų eteriniu aliejumi. Vienas lašelis vienai pėdutei. Apaukite medvilnines kojinytes ir guldykite miegoti. Taip naudojami eteriniai aliejai puikiai stimuliuoja imuninę sistemą.
 • Jei mažylis labai kosėja ir sloguoja, paruoškite stebuklingą mišinį įtrynimams.  Į arbatinį šaukštelį saldžiųjų migdolų aliejaus įlašinkite 1 lašelį ravensarų ir 1 lašelį spindulinių eukaliptų eterinių aliejų ir šiuo mišiniu trinkite krūtinę,nugarą ir kaklą. Aprenkite vaikučiui medvilninę palaidinę. Taip naudojami eteriniai aliejai veikia dvejopai: per uoslę ir per odą. Šis receptas tinka vaikučiams nuo 4 mėnesių. Vyresniems, nei 12 mėnesių vaikučiams į migdolų aliejų lašinkite po du lašelius minėtų eterinių aliejų.
 • Išleidžiant vaikutį į darželį „patupdykite apsauginius angeliukus vaikui ant pečių“. Tiesiog užlašinkite po lašelį gryno eterinio aliejuko ant vaiko drabužėlių pečių juostoje. Dėmių neliks, o eterinis aliejus nuo kūno šilumos garuodamas visą dieną saugos Jūsų turtą nuo svetimų bacilų. Nuostabus, neinvazinis būdas saugoti mažuosius nuo infekcijų!

Naudokite ravensarų aliejų inhaliacijoms. Jei turite elektrinį inhaliatorių, patikrinkite ar jis skaido eterinius aliejus (turi būti nurodyta instrukcijoje). Vienai inhaliacijai naudokite VIENĄ lašelį ravensarų eterinio aliejaus. Tiesiog įlašinkite į NaCl ar mineralinį vandenį, kurį pilate į inhaliatorių. Taip pat galite daryti inhaliacijas senuoju būdu: į dubenį karšto vandens (ne verdančio) įlašinkite keletą lašelių ravensarų eterinio aliejaus ir pakvėpuokite šiltais garais keletą minučių. Atminkite, kad eterinių aliejų terapinės savybės aktyvios iki 60 laipsnių temperatūros, tad vanduo neturi būti verdantis.

Dėmesio!

 • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
 • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.