Rozalinų (viržinių mirtenių) eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Lotyniškas pavadinimas: melaleuca ericifolia

 

Kaip naudoti rozalinų eterinį aliejų?

  • Garinkite patalpose, naudojant elektrinį eterinių aliejų garintuvą. Įlašinkite 6-8 lašelius, jei garinsite dieną arba 3-4 lašelius, jei garinsite nakties metu.
  • Jei mažyliui „užsikimšo“ nosis, užlašinkite lašelį rozalinų aliejaus ant pagalvės krašto, lovos apsaugėlės ar merliuko. Eterinis aliejus pamažu garuos nuo audinio ir miego metu atliks savo gerąjį darbą. Tas pats metodas tinkamas ir nėštukėms, kurias paskutinius laukimo mėnesius kamuoja „nėštukių sloga“, kitaip sakant paprasčiausias nosies „užsikimšimas“ dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme.
  • Išeinant su kūdikiu į viešas vietas, šio aliejuko galite lašinti ant autokėdutės, merliuko ar kabančio, minkšto žaisliuko (kurio vaikas neims į burną) – eterinis aliejus garuos ir neleis svetimoms baciloms linksmintis su Jūsų turtu ?
  • Sirguliuojančiam vaikučiui paruoškite aromaterapinę vonią su rozalinų eteriniu aliejumi. Dėmesio! Niekada nelašinkite gryno (neskiesto) eterinio aliejaus į vonią.

Jei odą normali: paimkite arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, užlašinkite ant jos reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir suberkite kvapnią druską į vonią.
Jei oda sausa, jautri, arba norite ją palepinti: paimkite pusę stiklinės pieno, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite kvapnų mišinį į vonią.
Jei odą itin sausa, pleiskanojanti, atopinė – paimkite šaukštą augalinio aliejaus, įlašinkite į jį  reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite aliejų mišinį į vonią.
Kvapnioje vonioje rekomenduojame maudytis 7-10 min.

Eterinių aliejų lašelių skaičius pagal amžių: (*EA – eterinis aliejus)
0-3mėn. kūdikiai – 1 lašelis EA
3-6 mėn. kūdikiai – 1-2 lašeliai EA
6-12 mėn. kūdikiai – 2-3 lašeliai EA
1-3 metų vaikučiai – 2-4 lašeliai EA
3-7 metų vaikučiai – 3-5 lašeliai EA
7-12 metų vaikai – 4-6 lašeliai EA
Vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiems 5-10 lašelių EA.

  • Sirguliuojančiam ar silpnos imuninės sistemos vaikui prieš miegą įtrinkite padukus GRYNU (neskiestu) rozalinų eteriniu aliejumi. Vienas lašelis vienai pėdutei. Apaukite medvilnines kojinytes ir guldykite miegoti.
  • Jei mažylis labai kosėja ir sloguoja, galite įtrinti krūtinę ir nugarytę SKIESTU rozalinų eteriniu aliejumi. Į pusę arbatinio šaukštelio saldžiųjų migdolų aliejaus įlašinkite 2 lašelius rozalinų eterinio aliejaus ir šiuo mišiniu trinkite krūtinę,nugarą ir kaklą. Aprenkite vaikučiui medvilninę palaidinę. Taip naudojami eteriniai aliejai veikia dvejopai: per uoslę ir per odą.
  • Išleidžiant vaikutį į darželį „patupdykite apsauginius angeliukus vaikui ant pečių“. Tiesiog užlašinkite po lašelį gryno eterinio aliejuko ant vaiko drabužėlių pečių juostoje. Dėmių neliks, drabužių spalvos neišbluks. Eterinis aliejus nuo kūno šilumos garuos ir apgaubs Jūsų mažylį magiška apsauga. Šis peršalimo ligų profilaktikos metodas – mamų pamėgtas ir sulaukęs pačių geriausių atsiliepimų!
  • Po sunkių ligų, kai vaiko imuninė sistema yra nusilpusi, rekomenduojama daryti masažus su rozalinų eteriniu aliejumi. Pasigaminkite mišinį: 50ml augalinio aliejaus (migdolų arba kamelijų) + 10 lašelių rozalinų eterinio aliejaus. Šiuo mišiniu, prieš miegą, įtrinkite visą kūną.

 

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.