Rozmarinų eterinio aliejaus savybės ir naudojimas

Šiltas, prieskoninis rozmarinų aromatas puikiai pažįstamas viduržemio jūros virtuvės gerbėjams. Šio regiono kultūrose rozmarinas nuo seno naudojamas ne tik maistui skaninti, bet ir aplinkai valyti, smilkyti ritualinių apeigų vietose. Tikima, kad rozmarinų aromatas padeda išvaikyti blogas dvasias, energetiškai išvalyti aplinką. Išmanios šeimininkės, net ir šiomis dienomis, garina rozmarinų eterinį aliejų po generalinio namų tvarkymo!

Rozmarinų eterinis aliejus yra stipriai stimuliuojantis preparatas. Aktyvina smegenų veiklą ir protines galias,gerina atmintį ir mažina protinį pervargimą  tad yra mėgstamas daug dirbančių ar besimokančių žmonių. Tai puiki dovana abiturientui, besiruošiančiam egzaminų sesijai.

Stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitą,veikia kaip diuretikas, tad  dažnai naudojamas liekninančioms ar anticeliulitinėms procedūroms.

Didina kraujospūdį, stimuliuoja širdies veiklą, padeda anemija sergantiems žmonėms. (Naudokite garinimui, vonioms ir masažams).

Ypač tinka naudoti peršalus, sergant plaučių uždegimu ar gripu. Stimuliuoja imuninę sistemą, yra puikus antiseptikas. (Garinkite patalpose).

Rozmarinų eterinis aliejus yra nuostabus moteriškas aliejus. Stimuliuoja menstruacijas, mažina skausmą menstruacijų metu.

DĖMESIO! Rozmarinų eterinis aliejus stipriai stimuliuoja, todėl jo negalima naudoti žmonėms, sergantiems epilepsija, turintiems aukštą kraujospūdį, bronchinę astmą. Taip pat šis aliejus nenaudojamas nėštumo laikotarpiu. Neutralizuoja homeopatinius preparatus.

Grožio receptai moterims:

ANTICELIULITINIS ALIEJUS

50 ml bazinio (augalinio) aliejaus

20 lašelių rozmarino EA

20 lašelių greipfruto EA

Sulašinkite  eterinius aliejus į bazinį aliejų, sumaišykite. Mišiniu masažuokite problemines vietas kartą-du per dieną. Gerina kraujotaką, limfos nutekėjimą, mažina skysčių kaupimąsi ir uždegiminius procesus.

Dėmesio! Šis receptas netinka nėščioms, žindančioms moterims, sergantiems epilepsija ar turintiems aukštą kraujo spaudimą!

PLAUKŲ AUGIMĄ SKATINANTIS ALIEJUS

50 ml argano aliejaus (ar bet kokio kito, Jūsų plaukams tinkančio aliejaus)

20 lašų rozmarino eterinio aliejaus

Aliejus sumaišykite ir mišiniu įtrinkite galvos odą prieš kiekvieną plovimą. Palaikykite 5-15min. Tai darykite trumpiausiai 21 dieną. Rezultatas matomas labai greitai!

Nenusigąskite: itrynus galvos odą šiuo mišiniu gali atsirasti „skruzdėlių bėgiojimo“ pojūtis. Tai suaktyvėjusios kraujotakos požymis.

Dėmesio!

  • Šie patarimai yra informacinio pobūdžio, parengti remiantis aromaterapine literatūra ir moksliniais straipsniais.  Jie nėra patvirtinti LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitų sveikatos priežiūros institucijų.
  • Eterinis aliejus nėra gydomasis preparatas ir negali pakeisti įprastų vaistų. Esant sveikatos problemoms, kreipkitės į gydytoją.