Rudens aromatai

rugsėjo 27 Aromaterapija

Vakar vakare pagaliau pajutau rudenį. Sedėjau su vaikais namie ir grožėjausi siautėjančiu rudeniu: vėjas siūbavo krūmus, plėšė medžių lapus, lietus plakė žolę ir taškėsi ant mūsų namų langų. Apėmė jauki nuotaika, noras kepti obuolių pyragą, užsidegti žvakę, apsigaubti minkštu užklotu ir vartyti su vaikais knygeles ar žaisti stalo žaidimus. Dar vienas komponentas, kuris būtinas tobulai rudens nuotaikai – citrusiniai aromatai namuose. Myliu rudenį, tačiau jo tamsumos, lietūs ir vėsuma visada šiek tiek sumažina mano darbingumą ir priverčia ilgėtis saulės. Citrusiniai eteriniai aliejai yra būtent tai, ko reikia rudenį. Kol sunoksta, citrusiniai vaisiai sugeria tonas saulės šviesos, todėl aromaterapeutai citrusinius eterinius aliejus juokais vadina „suskystinta saulės šviesa“. Iš tiesų: linksmi, kibirkščiuojantys citrusų aromatai pripildo namus jaukumo ir šilumos. O mums dovanoja gerą nuotaiką, didesnį darbingumą , švaresnį orą ir padeda nuvyti šalin rudenišką slogutį.
Pradedantieji aromaterapijos mylėtojai dažnai galvoja, kad citrusiniai aliejai namuose garinami tik dėl „skanaus kvapo“. Nieko panašaus! Citrusai nuostabiai valo orą, padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų, gerina nuotaiką, medžiagų apykaitą, kraujotaką, apetitą, sužadina imuninę sistemą. Citrusai veikia budinančiai, žvalinančiai, tonizuojamai, padeda susikaupti ir didina darbingumą. Šiuos aliejus rekomenduojama garinti mokinukų ir studentų kambariuose, kol jie ruošia pamokas, mokosi. Beje, mano vaiko klasėje pamokų metų taip pat garuoja citrusai!Taip pat šie aliejai dažnai garuoja biuruose, kur dirba didelės komandos: citrusai laikomi „socialiai priimtinais kvapais“,t.y. tokiais, kurie įtiks didžiąjai daugumai žmonių. Tikrai sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų gaivus citrinų, saldus apelsinų ar „saldaininis“ japoninio laurenio aromatas! Tuo labai puikiai įsitikiname mugių ir parodų metu. Įsivaizduokite, prie mūsų stendo ar palapinės prieina žmogus ir sako: „Man įdomūs tie eteriniai aliejai, bet esu išrankus kvapams, nežinau kas man patinka. Duokite pauostyti kažką TOKIO…“. Ir spėkite, ką mes duodame jam pauostyti? O gi citrusus! Nepatikėsite: 9 iš 10 žmonių, pauostę citrusinius eterinius aliejus iškart nusišypso! Stebime šias reakcijas ir šypsomės pačios Akivaizdu, kad kiekvienas eterinis aliejus turi savitą energetiką, neša tam tikrą žinią.
Dar nesate bandę citrusinių eterinių aliejų? Ruduo pats geriausias laikas tai padaryti! Citrusų garinimas garintuve, masažai su citrusiniai eteriniai aliejais (skiestais), ar grožio priemonių „paturbinimas“ keliais lašeliais citrusų yra tikra malonumų terapija!
Citrusus galima naudoti ne tik garinimui elektriniame eterinių aliejų garintuve, bet ir kai kurioms procedūroms.
Papasakosiu, ką su citrusais mėgstu daryti aš.
? Kas rytą lašinu lašelį gryno citrinų eterinio aliejaus į plaukų šampūną. Nuo citrinų aliejaus plaukai įgauna nepakartojamo spindesio ir gyvybingumo! O gaivus aromatas padeda pabusti ir „užsiturbinti“ dienai. Tą vieną lašelį citrinų aliejaus lašinu į „vienkartinę“ šampūno porciją – t.y. tiesiai į delną, prieš pat plaunant plaukus.
? Labai mėgstu, bet kartais patingiu, įsilašinti savo mylimo rožinio greipfruto į bekvapę dušo želę – tiesiog rojaus aromatas! Neveltui greipfrutas lotyniškai vadinasi „Citrus Paradisi“ – rojaus citrina Tokia dušo želė ne tik skaniai kvepia, bet ir gerina mikrocirkuliaciją, padeda odos ląstelėms gauti daugiau deguonies. Tai reiškia, kad ilgainiui oda tampa stangresnė, lygesnės spalvos. Giliai širdyje viliuosi, kad ir „pogimdyvinį celiulitą“ nors kiek veikia
? Eidama į masažą pas mūsų masažo Deivę Agnę kartais susimiksuoju citrusinį masažo aliejų. Po tokio masažo jaučiuosi „užsiturbinus“!!! Reikia recepto? Jis labai paprastas! Į 50ml migdolų ar kamelijų aliejaus įlašinu 10-12 lašų kažkurio vieno citruso arba miksuoju po kelis lašelius įvairių. Visi citrusai dera tarpusavyje, tad eksperimentuokite – tikrai nepagadinsit reikalo.
? Iki blizgesio susitvarkius namus, švaros ritualus mėgstu pabaigti „užkurdama“ garintuvą su japoninio laurenio eteriniu aliejumi – man jis pats pats pačiausias namų kvapas. Lygiai, kaip ir citrinžolė, jis suteikia „švaros pojūtį“.
? Citrusus dažnai garinu automobilyje – ne tik skaniai kvepia, bet ir padeda susikoncentruoti.
? Pernai kažkur perskaičiau, kad žaliųjų citrinų eterinis aliejus padeda nuo gerklės skausmo. Netikėta, bet privalėjau pabandyti. Tokiam reikalui dažniausiai rinkdavausi arbatmedį ar ravensarą, bet žalioji citrina pasirodė tikrai gera pagalbininkė! Pasigaminau tradicinį aromaterapinį skalavimo skystį: šaukštelis valgomosios druskos, 5 lašai žaliųjų citrinų eterinio aliejaus ir stiklinė vandens. Aliejų sulašinam ant druskos, kvepiančią
druską suberiam į stiklinę ir užpilam vandeniu. Išmakaluojam ir skalaujam „gargaliuojam“ gerklę ir burną kelis kartus per dieną.
? Mandarinų eterinį aliejų visada garinu per šeimos šventes, vaikų gimtadienius ar tada, kai tiesiog turime svečių su vaikais. Mandarinas puikiai balansuoja nervų sistemą (netonizuoja, kaip visi kiti citrusai), o tai ypač naudinga siautėjantiems vaikams

Taip pat labai labai vertinga citrusinių aliejų savybė yra ta, kad jie palankiai veikia virškinimo sistemą. Neveltui vienas populiariausių mūsų linijos produktų aliejų mišinys masažui „Ramus pilvelis“ sudėtyje slepia ne tik levandų, ramunėlių, bet ir mandarinų eterinius aliejus. Apsinuodijus, sustojus skrandžiui, pasireiškus pykinimui (ne nėštuminiam), vėmimui, labai naudinga garinti citrusus garintuve, paruošti aromaterapinę vonią, ar daryti „citrusinius“ pilvo masažus.

Dar keli naudingi komentarai apie citrusus: nepadauginkite jų prieš naktį, nes „užsistimuliavę“ galite neužmigti. Negarinkite jų nakties metų, nes „energingi“ aromatai tikrai trikdys ramų miegą. Nakties metų iš citrusų galima garinti tik mandariną ir bergamotę.
Citrusai didina odos jautrumą UV spinduliams. Taip, kad nenaudokite priemonių su citrusais ant odos jei netrukus planuojate degintis saulėje ar eiti į soliariumą.

Kas įeina į savoką „citrusiniai aliejai“?
Saldusis apelsinas, citrina, žalioji citrina, rožinis greipfrutas, japoninis laurenis, mandarinas, bergamotė (greitai turėsime asortimente).
Kur rasti išsamius šių aliejų aprašus? https://www.samoningosmamos.lt/str…/eteriniu-alieju-zinynas/
Kur įsigyti šių stebuklų? Spalvingoje elektroninėje parduotuvėje: https://www.samoningosmamos.lt/produkto-kategorija/eteriniai-aliejai/
Taip pat BARBORA.LT ir partnerių parduotuvėse visoje Lietuvoje: https://www.samoningosmamos.lt/kur-isigyti/
Kur kreiptis jei turite klausimų dėl eterinių aliejų naudojimo? Rašykite mums žinutę FB, laiškelį el.paštu info@samoningosmamos.lt arba skambinkite tel. +370 674 88421

Saulėto, šilto, sveiko ir laimingo rudens, mielieji!
Su meile,
Giedrė