Saulėti džiaugsmai

birželio 17 Aromaterapija

Buvau ne juokais išsigandusi, kai gegužės pabaigoje viena mama pasiskundė, kad jos vaikutis Turkijos kurorte stipriai nudegė odą saulėje, nors buvo pateptas mūsų gamintu apsauginiu kremu „Saulės zuikutis“. Nors esame atlikę visus reikalingus tyrimus ir turime įrodymus, kad kremai turi SPF50 ir SPF35 apsaugą (kitaip nė negalėtume rašyti šios info etiketėje ir apskritai tiekti šių kremų į rinką), bet man vistiek buvo įdomios priežastys, kodėl taip galėjo nutikti. Mama skundėsi, kad draugai tepėsi pigiausiais kremais nuo saulės ir nė kek nenudegė, o jos mažylis su mūsiškiu kremu stipriai „nusvilo“, nors tepė dažnai. Tiesa, paminėjo dar ir tai, kad vaikutis visą dieną mirko vandenyje.
Šiandien yra šešta mūsų Turkiškų atostogų dieną ir, kaip matote, Tautvydukas vis dar yra baltas, kaip sūris 🙈😁Sąžiningai tepu jį „Saulės zuikučiu“ kelis kartus per dieną, atnaujinu kaskart išsimaudžius ar nušluosčius rankšluosčiu ar gausiau suprakaitavus. Mažiukas pusdienį vaikšto nuogas, daug maudosi… Žinoma, tiesioginėje saulėje „kepti“ vaikui neleidžiu, pasirūpinu skėčiu ar kitokiu pavėsiu ir per piet turime trijų valandų poilsį nuo saulės, nes miegame pietukų miego kambaryje. Viskas sveiko proto ribose. Esu visiškai tikra, kad mūsų gaminami kremai puikiai apsaugo nuo saulės spindulių, nes nė menkiausio paraudimo anei nudegimo pas mano vaikus tikrai nėra. Taigi, šioks toks priminimas tiems, kurie kaip ir aš renkasi saugią mineralinę, o ne cheminę apsaugą nuo saulės.
Mineraliniai saulės filtrai – cinko oksidas ir titanio dioksidas, odą nuo saulės apsaugo mechaniškai: t.y. sukuria balkšvą, vos pastebimą plėvelę odos paviršiuje, kuri neleidžia UV spinduliams paveikti odos. Taigi, užtepus mineralinį apsauginį kremą ant odos, turi matytis ta balkšva plėvelė, nebijokite jos. Ji netepa drabužių ir per kurį laiką dingsta nuo odos paviršiaus. Šie gamtoje randami mineralai šiuo metu yra pripažinti kaip saugiausi saulės filtrai rinkoje ir ypač rekomenduojami vaikams (su sąlyga, kad mineralai nėra susmulkinti iki NANO dalelių). Tačiau yra vienas BET. Toji apsauginė plėvelė yra gana lengvai pašalinama nuo odos patrynus ją rankšluosčiu, gausiai prakaituojant, ilgai maudantis vandenyje, o ilgiau neatnaujinus apsaugos smulkios, sausos cinko dalelės tiesiog nubyra nuo odos. Mineraliniai saulės filtrai visą laiką išlieka odos paviršiuje ir tik labai labai nedidelis cinko oksido kiekis patenka į gilesnius odos sluoksnius. Tai yra dar vienas mineralinių kremų privalumas. Dar gi: nors mūsų kremai yra tyrimais patvirtinti, kaip atsparūs vandeniui, tą “atsparumo“ efektą kuria tik sudėtyje esantys augaliniai aliejai ir sviestai, nes į vaikiškus kremus širdis neleidžia dėti „waterproof“ chemikalų, kad ir kokie efektyvūs jie būtų. Sorry, gal mąstau neteisingai, bet paskaičius kai kurių kremų sudėtis aš nuoširdžiai manau, kad jie odai kenkia labiau, nei pati saulė…
Mineralinę apsaugą reikia atnaujinti gana dažnai, po kiekvieno ilgesnio maudymosi ar šluostymosi. Nesimaudant tepkitės ne rečiau, nei kas dvi valandas. Ir žinoma, kad ir kokią apsaugą naudotumėte, nepalikite vaiko „kepti“ tiesioginėje saulėje pusę dienos. Dėl Dievo meilės. Tai nėra sveika. Būtinai pasirūpinkite galvos apdangalais, girdykite daug vandens ir sukurkite pavėsį. Jokie kremai ir priemonės neapsaugo nuo saulės spindulių poveikio 100%. Ir dar: nepamirškite, kad maudantis vandenyje, saulės spindulių poveikis dvigubėja, nes vanduo atspindi spinduliukus, tad oda veikiama dvigubai ir nusvyla daug greičiau.
Jei norite, galite trumpai paskaityti apie cheminę apsaugą nuo saulės: fotochemikalai, kurie teikia apsaugą nuo UV spindulių yra nematomi odos paviršiuje, nes pilnai susigeria į epidermį ir dermą ir lyg kempinė „sugeria“ UV spindulius, yra atsparūs vandeniui ir tikrai efektyviai apsaugo nuo kenksmingos spinduliuotės. O, bet, tačiau… jie nerekomenduojami mažiems vaikams ir jautrią odą turintiems žmonėms, dėl didelės alergijų rizikos ir dėl to, jog manoma, kad šie chemikalai patenka į kraujotaką ir limfinę sistemą bei gali sukelti hormoninius pokyčius organizme 🤔 Ganėtinai informatyvus ir tyrimais paremtas straipsnis šia tema: https://www.ewg.org/sunscreen/…

Mielieji, linkiu gražių, saulėtų dienų ir mėgaukimės vasaros malonumais atsakingai visomis prasmėmis! ☀️

Su meile,
aromáma Giedrė