Šią savaitę visiems perkantiems dovanojame MINI dydžio “Deivių grožio eliksyrą”!

Trumpi patarimai būsimiems tėčiams

gegužės 13 Besilaukiančioms
  1. Kol kūdikis pakeliui, turite laiko sąmoningai priimti būsimą tėvystę. Pamąstykite, ką duosite savo vaikui, ko jį išmokysite ir kokį pavyzdį rodysite. Būtų puiku, jei pradėsite domėtis sveiku gyvenimo būdu ir pozityviu mąstymu. Teigiami pokyčiai prasideda nuo smulkmenų! 
  2. Skatinu vyrus kuo daugiau bendrauti su pilvelio gyventoju. Jei jums keista kalbėtis su tuo, ko nematote, tiesiog garsiai paskaitykite pasakų knygą. Girdėdama jūsų balsą, matydama jūsų palaikymą ir norą dalyvauti vaiko auginime, jūsų partnerė jausis saugi ir mylima. Kai nusiramina mama, saugiai jaučiasi ir mažylis pilvelyje, vadinasi ne tik nėštumo eiga bus sklandesnė, bet ir artėjantis gimdymas nekels nepagrįstų baimių. 
  3. Kai kurie vyrai nenori dalyvauti gimdyme, nes bijo, kad reikiamu momentu nežinos kaip elgtis ir kaip padėti savo moteriai. O daugelis moterų prisipažįsta, jog iš vyro gimdyme laukia tik vieno – kad jis būtų šalia. Tad jei vyras kartu su savo partnere nueis į paskaitas būsimiems tėvams, perskaitys keletą straipsnių ar knygų, galės suteikti tikrai didžiulę pagalbą gimdyvei: primins taisyklingą kvėpavimą, atliks masažą, judės kartu per sąrėmius, palaikys morališkai. 
  4. Rekomenduoju nežiūrėti atvirų gimdymo scenų ir neklausyti draugų pasakojimų apie gimdymus. Jūsų patirtis vistiek bus kitokia, todėl nusiteikite pozityviai. Esate savo moters „palaikymo komanda“, todėl privalote išlikti šalto proto, o tai tikrai bus sunku padaryti, jei prieš akis stos matyti vaizdeliai ir atviri draugų pasakojimai. 
  5. Pasiruoškite darbui. Vaikelio atėjimas yra ne visada trumpas ir lengvas procesas, todėl nepamirškite į gimdymo namus pasiimti patogios aprangos ir šlepetes. Būsite savo moters pagalbininkas, tad išeiti iš palatos ilgam nebus galimybės – apsirūpinkite maistu ir gėrimais iš anksto. 
  6. Gimdymo metu būsite tarpininkas tarp savo partnerės ir akušerės, todėl atidžiai klausykitės jos komandų ir perduokite gimdyvei. Gimdydama moteris labiau girdi pažįstamą balsą, todėl gali neišgirsti akušerės nurodymų. Švelniai ir neįkyriai įsitikinkite, jog jūsų partnerė suprato, ką turi daryti. Taip visi tapsite puikia komanda ir vaikelio atėjimas į šį pasaulį bus sklandesnis. 
  7. Švelniai drąsinkite gimdyvę, bet neskubinkite ir nepriekaištaukite, jei ji kažką atlieka ne taip. 
  8. Pasitikėkite savimi. Nepriklausomai nuo to, kokia bus gimdymo eiga, dėl to jūs su partnere netapsite nei geresniais, nei blogesniais tėvais. Savo vaikui visada būsite pats geriausias tėtis pasaulyje, o jūsų partenerė – pati geriausia mama. Po gimdymo priminkite ir jai apie tai! 
  9. Tikėkite savo partenere ir pasitikėkite jos kūnu, kuris puikiai prisitaiko gimdymo metu ir „pasufleruoja“ tinkamą tempą, reikiamas sąrėmių bei stangų padėtis. 
  10. Kai tik bus galima, paimkite kūdikį ant rankų. Įsiminkite šį momentą – tai bus viena laimingiausių dienų jūsų gyvenime. Sveikinu, tėveli! 

Irena Strazdienė
Nėščiųjų jogos ir meditacijų instruktorė, dula.