Žiema mums nebaisi!

rugsėjo 20 Aromaterapija

Brrr, panašu, kad sulaukėme žiemužės!? Šaltukas pamažu kausto žemelę, o žvarbus vėjas gairina skruostukus. Atšalus orams, bene kasdien sulaukiame Jūsų klausimo – „Kaip apsaugoti jautrią mažylio odelę nuo aplinkos veiksnių – atšiauraus vėjo ir šalto oro?“. Kaip visada nekantraujame pasidalinti patirtimi ir aromaterapiniais receptais!

Tikriausiai kiekviena mama yra girdėjusi, kad jautriai mažylių odai nuo šalčio apsaugoti labai tinka natūralūs, šalto spaudimo augaliniai aliejai ir sviestai. Ir tai tikra tiesa! Juk mums svarbiausia, kad priemonė būtų natūrali, dovanota pačios Gamtos ir puikiai atliktų savo misiją: pamaitintų ir apsaugotų mylimiausią odelę pasaulyje?
Dažniausias pasirinkimas – Afrikinio sviestmedžio kietasis aliejus (sviestas). Tai labai prabangus, turtingos sudėties sviestas, turi daug natūralios kilmės A ir E vitaminų. Sukuria apsauginį sluoksnį ant odos, neleidžia atsirasti nuožvarboms ir sudirgimams. Deja, šis aliejus (jo kvapas, konsistencija) patinka toli gražu ne visiems.
Mano favoritas – mango sviestas. Tai labai švelnus, net jautriausiai odai tinkamas kietasis aliejus, jau seniai naudojamas kūdikių ir vaikų odelės priežiūrai ir kosmetikai. Savo sudėtyje turi fantastišką kiekį vitamino E, fitosterolių ir fosfolipidų, kurie yra svarbūs odos atstatymui ir apsaugai, taigi yra idealus pasirinkimas žiemai.
Vienas neigiamas niuansas, kurį įvardina dauguma mamų, su kuriomis diskutuoju apie žiemines priemones – kietieji aliejai (sviestai) gana sunkiai tepasi ant odos, todėl kaskart prieš einant į lauką ir norint patepti vaikutį, pirmiausiai reikia pašildyti priemonę šilto vandens vonelėje arba „gromuliuoti“ sviestą tarp pirštų. Kol mano sūnelis buvo mažytis – naudojau šias priemones ir nekreipiau į šį menką nepatogumą dėmesio. Dabar, kai jis paaugo ir vis dažniau išsąko savo nuomonę, įprastus apsaugos būdus teko keisti naujais, tobulesniais. Kodėl? Todėl, kad kaskart, kai noriu patepti skruostukus ir nosytę prieš einant žaist laukan sulaukiu riksmo: „Neee! Nenoriu taukų, man limpa/smirda/grūdeliai trina veidą(???)“ ir pan. Kas esate bandę šias priemones, žinote, jog kol sviestas yra neištirpęs, jame yra aliejaus „kristaliukai“, kurie nuo rankų šilumos vėliau išsilydo… Man rodos – menka bėda, bet pusketvirtų metų vyrui – katastrofa.
Taigi, kaip ir sakiau, teko ieškoti naujų priemonių? Ėmiau ir pagaminau tradicinį supermaitinantį ir superapsauginį kremą! Pranoko visus lūkesčius. Oda aksominė, švelni ir puikiai apsaugota, o Arvydas sako: „Mama, duok aš pats pasitepsiu tuo vandų kremuku“. (Vandomis pas mus namuose vadinamas levandų eterinis aliejus)?Dalinuosi kremo sudėtimi (greitu metu pasidalinsiu ir video, kaip tokį gėrį pasigaminti namuose!!!)?

20 g mango sviesto
20 ml norimo augalinio aliejaus (aš naudojau kanapių aliejų)
10 ml ramunėlių/levandų/rugiagėlių hidroliato (patys švelniausi variantai)
5 g alavijo
10 lašų levandų eterinio aliejaus

Gaunasi nuostabios konsistencijos, Le’Vandomis kvepiantis gėris (~60ml). Ir kas svarbiausia: jokių konservantų, emulsiklių ir panašių priedų, kurių dabar pilna net ir natūraliausioje kosmetikoje. Čia kaip konservantas „sugroja“ ramunėlių hidroliatas ir levandų eterinis aliejus. Tik vienas pastebėjimas: toks kremas galioja ne ilgiau 3 mėn., patartina laikyti vėsioje vietoje.

Pakrikštijau naująjį kūrinį pavadinimu „Raudoni skruostukai“
Šį kremą galima naudoti ne tik kaip apsaugą keliaujant į lauką, tačiau ir sausai, jautriai odai prižiūrėti. Tik nepamirškite vieno dalyko – jei norite, kad aliejinės kosmetikos priemonės gerai įsigertų į odą, jas reikia tepti ant drėgnos odos. Tada nelieka „plėvelės“.
Tačiau einant į lauką mums tas „plėvelės efektas“ yra aktualus, tad kremą tepame ant sausos odos, kaip įprasta.
Kremas su mango sviestu tinka visai šeimai, taip pat ir mažiausiems kūdikėliams. Rekomenduojame išbandyti!

Jau pagaminto kremo „Raudoni skruostukai“ galėsite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje nuo lapkričio mėnesio!

Linkime linksmos žiemos pradžios ir kuo daugiau laiko praleisti lauke! Juk grūdintis būtina!

Su meile ir kvapniais linkėjimais,
Giedrė

P.S. Šis tekstas yra autorinis, todėl būtume dėkingos jei pasidalinate šia informacija – nurodykite šaltinį. Ačiū už supratingumą?